środa, 23 września 2020.
Strona główna > Nauka > Nie ulegaj hejtowi

Nie ulegaj hejtowi

Nie ulegaj hejtowi
Data publikacji: 2019-11-18 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 818 428374

Hejt nie jest bezkarny - uświadamiają młodzieży funkcjonariusze policji, którzy razem z przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzą serię warsztatów w liceach i technikach. Projekt #donthejt obejmuje swym zasięgiem szkoły szczecińskie i zachodniopomorskie. Zainteresowani zajęciami wciąż mogą się zgłaszać do organizatorów.

Projekt #donthejt to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Szczecińskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jego celem jest przeprowadzenie akcji profilaktycznych służących przeciwdziałaniu hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży. Warsztaty wspólnie przygotowują i prowadzą przedstawiciele środowiska naukowego, studenci i funkcjonariusze policji w 30 zachodniopomorskich szkołach średnich. Projekt obejmuje 10 szkół w Szczecinie i 20 szkół w województwie zachodniopomorskim. Do tej pory warsztaty #donthejt przeprowadzono w SZczecinie następujących placówkach: II Liceum Ogólnokształcącym, V LO, IX LO, VII LO, Zespole Szkół nr 2, ZS nr 4 i w Technikum Ekonomicznym. W regionie zajęcia odbyły się one dotychczas w Nowogardzie, Goleniowie, Resku i Lipianach.

W poniedziałek w warsztatach uczestniczyła młodzież w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Młodzi ludzie chętnie włączali się w dyskusje i zadawali pytania dotyczące obrażających ją treści otrzymywanych drogą internetową. Prowadzący w czwartek warsztaty w VII LO w Szczecinie skierowali do licealistów pytania: "Czy sądzisz, że przyjaciele mówią Ci kompletnie wszystko? Czy masz pewność, że nie mają problemów? Może nie chcą o nich mówić, więc wyrzucają je z siebie w inny sposób? Czy będziesz w stanie zareagować na pewne sygnały? Czy uważasz, że wiesz gdzie ich szukać? Przyjaciele Agnieszki też tak sądzili. Jednak od kilku dni nie ma jej w szkole. Myślisz, że wiedzą czemu? Nie. Może udają?"

Organizatorzy projektu utworzyli specjalny, umowny pokój tajemnic. - Powiedz swojemu nauczycielowi lub wychowawcy o tym pokoju tajemnic. Niech się z nami skontaktuje, a my postaramy się, żeby twoja klasa mogła do nas przyjść - radzą.

Na grudzień przedstawiciele policji i Uniwersytetu zaplanowali również tzw. pokój tajemnic pod nazwą „Co kryje hejt?” oraz warsztaty stand-upu "Wyśmiej hejt" i symulację rozprawy sądowej „skaż hejt na hejt”. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna #donthejt, ukazującą przebieg prac podczas realizacji projektu oraz spot filmowy przestrzegający przed skutkami hejtu w internecie i jego konsekwencjami dla młodego człowieka.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Nie ulegaj hejtowi Nie ulegaj hejtowi

Komentarze

Hmm
A dziennikarzom w Mediach to Wolno... wg. tzw. Wolnosci Slowa czy Krytyki !/? A to, co nie kiedy i calkowicie nie slusznie czy wg. "Poprawnosci Politycznej" robia Cenzorzy... to ma byc OK ?? Gdzie o Calkowitej Blokadzie komentarzy - juz nie ws-PO-mne ??
2019-11-18 23:30:08
Antoni
Tutaj jest mnóstwo hejterów i nie są oni tak nazywani przez sprzeczną ocenę, a przez nieustanne krytykowanie nie oparte o żadne fakty. Modne stało się krytykowanie wszystkiego, pokazywanie innego zdania. To świadczy też o wolności słowa w internecie, czujemy się bezkarni, a i często działamy pod wpływem mediów.
2019-11-18 15:38:50
ostrożnie
Teraz każda krytyczna opinia to hejt. To co mamy się tylko klepać po pleckach i mówić, że jest fajnie kiedy jest źle? Nie mówię o chorych ludziach którzy obrażają, pomawiają itp, ale dziś np. mówiąc, że coś nie działa jak trzeba zraz ci którzy są temu winni nazywają cię hejterem.
2019-11-18 14:24:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie