sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Nie ulegaj hejtowi

Nie ulegaj hejtowi

Nie ulegaj hejtowi
Data publikacji: 2019-11-18 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 00:14
Wywietleń: 388 428374

Hejt nie jest bezkarny - uświadamiają młodzieży funkcjonariusze policji, którzy razem z przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzą serię warsztatów w liceach i technikach. Projekt #donthejt obejmuje swym zasięgiem szkoły szczecińskie i zachodniopomorskie. Zainteresowani zajęciami wciąż mogą się zgłaszać do organizatorów.

Projekt #donthejt to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Szczecińskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jego celem jest przeprowadzenie akcji profilaktycznych służących przeciwdziałaniu hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży. Warsztaty wspólnie przygotowują i prowadzą przedstawiciele środowiska naukowego, studenci i funkcjonariusze policji w 30 zachodniopomorskich szkołach średnich. Projekt obejmuje 10 szkół w Szczecinie i 20 szkół w województwie zachodniopomorskim. Do tej pory warsztaty #donthejt przeprowadzono w SZczecinie następujących placówkach: II Liceum Ogólnokształcącym, V LO, IX LO, VII LO, Zespole Szkół nr 2, ZS nr 4 i w Technikum Ekonomicznym. W regionie zajęcia odbyły się one dotychczas w Nowogardzie, Goleniowie, Resku i Lipianach.

W poniedziałek w warsztatach uczestniczyła młodzież w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Młodzi ludzie chętnie włączali się w dyskusje i zadawali pytania dotyczące obrażających ją treści otrzymywanych drogą internetową. Prowadzący w czwartek warsztaty w VII LO w Szczecinie skierowali do licealistów pytania: "Czy sądzisz, że przyjaciele mówią Ci kompletnie wszystko? Czy masz pewność, że nie mają problemów? Może nie chcą o nich mówić, więc wyrzucają je z siebie w inny sposób? Czy będziesz w stanie zareagować na pewne sygnały? Czy uważasz, że wiesz gdzie ich szukać? Przyjaciele Agnieszki też tak sądzili. Jednak od kilku dni nie ma jej w szkole. Myślisz, że wiedzą czemu? Nie. Może udają?"

Organizatorzy projektu utworzyli specjalny, umowny pokój tajemnic. - Powiedz swojemu nauczycielowi lub wychowawcy o tym pokoju tajemnic. Niech się z nami skontaktuje, a my postaramy się, żeby twoja klasa mogła do nas przyjść - radzą.

Na grudzień przedstawiciele policji i Uniwersytetu zaplanowali również tzw. pokój tajemnic pod nazwą „Co kryje hejt?” oraz warsztaty stand-upu "Wyśmiej hejt" i symulację rozprawy sądowej „skaż hejt na hejt”. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna #donthejt, ukazującą przebieg prac podczas realizacji projektu oraz spot filmowy przestrzegający przed skutkami hejtu w internecie i jego konsekwencjami dla młodego człowieka.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Nie ulegaj hejtowi Nie ulegaj hejtowi

Komentarze

Hmm
A dziennikarzom w Mediach to Wolno... wg. tzw. Wolnosci Slowa czy Krytyki !/? A to, co nie kiedy i calkowicie nie slusznie czy wg. "Poprawnosci Politycznej" robia Cenzorzy... to ma byc OK ?? Gdzie o Calkowitej Blokadzie komentarzy - juz nie ws-PO-mne ??
2019-11-18 23:30:08
Antoni
Tutaj jest mnóstwo hejterów i nie są oni tak nazywani przez sprzeczną ocenę, a przez nieustanne krytykowanie nie oparte o żadne fakty. Modne stało się krytykowanie wszystkiego, pokazywanie innego zdania. To świadczy też o wolności słowa w internecie, czujemy się bezkarni, a i często działamy pod wpływem mediów.
2019-11-18 15:38:50
ostrożnie
Teraz każda krytyczna opinia to hejt. To co mamy się tylko klepać po pleckach i mówić, że jest fajnie kiedy jest źle? Nie mówię o chorych ludziach którzy obrażają, pomawiają itp, ale dziś np. mówiąc, że coś nie działa jak trzeba zraz ci którzy są temu winni nazywają cię hejterem.
2019-11-18 14:24:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie