Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Najzdolniejsi zostali nagrodzeni [GALERIA]

Data publikacji: 2019-01-09 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Najzdolniejsi zostali nagrodzeni
 

W środę wręczone zostały dyplomy gratulacyjne dla najlepszych absolwentów liceów i techników, którzy studiują na szczecińskich uczelniach. Otrzymali oni również stypendia o wartości 6 tysięcy złotych brutto w ramach pierwszej edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. 

Stypendia otrzymali: Damian Depa, Katarzyna Iwanowska, Arkadiusz Jastrzemski, Łukasz Jeżewski, Adrian Końca, Agnieszka Kujawska, Jakub Kwiatkowski, Ada Łomża, Karolina Łukawska, Tomasz Mazur, Weronika Niedźwiecka, Karol Pabich, Kacper Paszyński, Piotr Smuda, Sebastian Starosz.

- To pierwsza edycja programu, więc jest szczególnie dla nas ważna - mówił zastępca prezydenta Michał Przepiera, który wręczał studentom dyplomy gratulacyjne. - Bardzo się cieszymy, że mamy do czynienia z ludźmi młodymi, którzy mają sukcesy i kierują swoje kroki na szczecińskie uczelnie. Mam nadzieję, że ten dzień będzie dla Państwa (studentów - red.) ważny z punktu widzenia życia osobistego, a już za chwilę naukowego i zawodowego.

Program stypendialny dla studentów - najlepszych absolwentów liceów i techników - ma zachęcić młode i zdolne osoby do podejmowania i ukończenia nauki na szczecińskich uczelniach publicznych. Celem programu jest także zapobieganie odpływowi z miasta uzdolnionych maturzystów oraz pomoc w pozyskaniu wykwalifikowanych kadr dla regionalnego biznesu.

Fundusz stypendialny ma ponadto za zadanie budowanie prestiżu szczecińskich uczelni publicznych, promocję oferty edukacyjnej oraz zwiększenie konkurencyjności i rozwoju gospodarczego przedsiębiorców prowadzących działalność na lokalnym rynku.

Program jest działaniem realizowanym w ramach „Akademickiego Szczecina”.

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poślizg
2019-01-09 19:08:38
Program jako taki jest w porządku, ale sens miałby wtedy, gdyby został ogłoszony przed rekrutacją na wyższe uczelnie. W tym roku akademickim został ogłoszony po rekrutacji, więc zostały w Szczecinie jedynie te osoby, które po prostu i tak by zostały, lub te, które nie dostały się na inne uczelnie. Niczego nie ujmuję nagrodzonym studentom i życzę im jak najlepiej. Ale trudno uznać, że kogokolwiek zachęcił, jeśli nikt o nim wcześniej nie wiedział.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA