piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Najzdolniejsi zostali nagrodzeni

Najzdolniejsi zostali nagrodzeni [GALERIA]

Najzdolniejsi zostali nagrodzeni
Data publikacji: 2019-01-09 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1410 370678

W środę wręczone zostały dyplomy gratulacyjne dla najlepszych absolwentów liceów i techników, którzy studiują na szczecińskich uczelniach. Otrzymali oni również stypendia o wartości 6 tysięcy złotych brutto w ramach pierwszej edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin. 

Stypendia otrzymali: Damian Depa, Katarzyna Iwanowska, Arkadiusz Jastrzemski, Łukasz Jeżewski, Adrian Końca, Agnieszka Kujawska, Jakub Kwiatkowski, Ada Łomża, Karolina Łukawska, Tomasz Mazur, Weronika Niedźwiecka, Karol Pabich, Kacper Paszyński, Piotr Smuda, Sebastian Starosz.

- To pierwsza edycja programu, więc jest szczególnie dla nas ważna - mówił zastępca prezydenta Michał Przepiera, który wręczał studentom dyplomy gratulacyjne. - Bardzo się cieszymy, że mamy do czynienia z ludźmi młodymi, którzy mają sukcesy i kierują swoje kroki na szczecińskie uczelnie. Mam nadzieję, że ten dzień będzie dla Państwa (studentów - red.) ważny z punktu widzenia życia osobistego, a już za chwilę naukowego i zawodowego.

Program stypendialny dla studentów - najlepszych absolwentów liceów i techników - ma zachęcić młode i zdolne osoby do podejmowania i ukończenia nauki na szczecińskich uczelniach publicznych. Celem programu jest także zapobieganie odpływowi z miasta uzdolnionych maturzystów oraz pomoc w pozyskaniu wykwalifikowanych kadr dla regionalnego biznesu.

Fundusz stypendialny ma ponadto za zadanie budowanie prestiżu szczecińskich uczelni publicznych, promocję oferty edukacyjnej oraz zwiększenie konkurencyjności i rozwoju gospodarczego przedsiębiorców prowadzących działalność na lokalnym rynku.

Program jest działaniem realizowanym w ramach „Akademickiego Szczecina”.

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni Najzdolniejsi zostali nagrodzeni

Komentarze

Poślizg
Program jako taki jest w porządku, ale sens miałby wtedy, gdyby został ogłoszony przed rekrutacją na wyższe uczelnie. W tym roku akademickim został ogłoszony po rekrutacji, więc zostały w Szczecinie jedynie te osoby, które po prostu i tak by zostały, lub te, które nie dostały się na inne uczelnie. Niczego nie ujmuję nagrodzonym studentom i życzę im jak najlepiej. Ale trudno uznać, że kogokolwiek zachęcił, jeśli nikt o nim wcześniej nie wiedział.
2019-01-09 19:08:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie