poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Twórczy studenci Samsung LABO

Twórczy studenci Samsung LABO [GALERIA]

Twórczy studenci Samsung LABO
Data publikacji: 2017-06-19 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:45
Wywietleń: 2294 271486

W Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie kilkudziesięciu studentów otrzymało w poniedziałek (19 czerwca) certyfikaty udziału w III edycji programu Samsung LABO. Jego uczestnicy przygotowali 14 aplikacji mobilnych, z których cztery nagrodzono.

Samsung LABO to inicjatywa firmy Samsung Electronics Polska i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W ramach tej współpracy studenci Wydziałów Informatyki oraz Elektrycznego ZUT tworzą projekty mobilne, korzystając z pracowni stworzonej i wyposażonej przez działającą w naszym kraju spółkę południowokoreańskiego giganta.

Podczas uroczystości w RCIiTT ZUT studenci Samsung LABO otrzymali certyfikaty ukończenia kursu. Autorzy najlepiej ocenionych prac zostali nagrodzeni.

Olga Chróstowska, Mateusz Wyczawski i Krzysztof Palczewski dostali nagrodę za aplikację „Coacher” dla trenerów i zawodników klubów sportowych. Z kolei Bartosz Hadryś, Karol Salamoński oraz Alan Okowity za „Party Maker” do obsługi maszyny do robienia drinków. Uznanie zdobył także „Łącznik", służący do komunikowania się gminy z mieszkańcami. Jego autorzy: Mateusz Nowak, Tomasz Petrów i Adam Wróblak, zostali dodatkowo nagrodzeni przez Związek Gmin Dolnej Odry, który się zwrócił do Samsung LABO o pomoc w stworzeniu takiej aplikacji. Wśród wyróżnionych byli także studenci: Bartosz Hliwa, Kamil Grzankowski i Marcin Wiśniewski, z aplikacją „Bus Finder” dla osób korzystających z komunikacji miejskiej.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Twórczy studenci Samsung LABO Twórczy studenci Samsung LABO Twórczy studenci Samsung LABO Twórczy studenci Samsung LABO Twórczy studenci Samsung LABO

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie