poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Nauczą, jak robić wino

Nauczą, jak robić wino

Nauczą, jak robić wino
Data publikacji: 2017-05-29 14:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Wywietleń: 1606 262469

Uprawa winorośli i winiarstwo - to nowy kierunek studiów, który proponuje Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Uczelnia ogłosiła właśnie rekrutację.

- Ten nowy kierunek tworzymy ze względu na zmiany w strutkurze agrarnej, jakie w ostatnich latach zachodzą w naszym regionie - mówił o winiarstwie prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT. - Tworzą się nowe winnice, inne są odtwarzane, to zauważalny, ogromny trend. Mamy znaną winnicę Grzegorza Tarnaua w Baniewicach, kolejna winnica powstaje na granicy zachodniopomorskiego i lubuskiego. Będą potrzebni fachowcy w tej i pokrewnych dziedzinach, np. somelierstwo. Jest wsparcie takich działań przez prywatnych właścicieli, władze samorządowe, jak resort MNiSW. 

W sumie na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na maturzystów czeka 46 kierunków, m.in. budownictwo, wzornictwo, zarządzanie, turystyka i rekreacja, energetyka, mechatronika, rybactwo, mikrobiologia stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, ocenotechnika i transport.

Limit przyjęć na studia stacjonarne to 4200 osób. W ub. roku największym zainteresowaniem cieszyły się informatyka oraz kynologia. Sprawdziany umiejętności plastycznych obowiązują na kierunkach: architektura i urbanistyka, projektowanie architektury wnętrz i otoczenia, wzornictwo, medycyna roślin, odnawialne źródła energii oraz inżynieria cyfyzacji.

Rejestracja elektroniczna trwa do 18 czerwca. Składać dokumenty można do 21 lipca. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 4 sierpnia. Bez wątpienia tak jak w poprzednich latach nabór na większość kierunków będzie przedłużany. 

Przypomnijmy, że szczegóły rekrutacji ogłosił także Pomorski Uniwersytet Medyczny. ©℗

(as)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

Kubi
Na kierunku odnawialne źródła energii nie ma sprawdzianu umiejętności plastycznych pozdrawiam obecny student OZE :)
2017-06-15 09:44:36
ZiUuuuuT
A kiedy powstanie kierunek: Obsługa pralek automatycznych i urządzeń piorących?
2017-05-30 10:20:33
Upadek nauki
Wstyd, czym dawna politechnika teraz sie zajmuje. Wino to moja babcia robila z owocow zebranych na dzialce i nie potrzebowala do tego zadnych "studiow".
2017-05-29 18:01:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie