niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Trzynastka otwiera drzwi

Trzynastka otwiera drzwi

Trzynastka otwiera drzwi
Data publikacji: 2016-04-07 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1111 127214

Każdy kto chce na własne oczy zobaczyć najlepsze liceum w Polsce, może to zrobić w najbliższą sobotę, 9 kwietnia. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, zdobywca pierwszego miejsca w tegorocznym rankingu najlepszych liceów miesięcznika "Perspektywy", organizuje dzień otwarty.

Program zapowiada się interesująco. Od godz. 10 do godz. 15 odbywać się będą pokazy, doświadczenia, prezentacje i spotkania.

W godz. 10-13 zaplanowano zwiedzanie szkoły, początek na parterze, przy głównym wejściu do szkoły przy ul. Unisławy. Każdy kto odwiedzi szkołę będzie mógł porozmawiać na temat prowadzonych tu lekcji i zajęć popołudniowych z nauczycielami, uczniami
 oraz absolwentami. W poszczególnych pracowniach przedmiotowych odbywać się będą spotkania z nauczycielami. Przygotowano także prezentację szkolnego wolontariatu oraz pakiet informacji na temat szkolnej bursy dla uczniów spoza Szczecina (sala 109, I piętro).

Kryteria naboru i informacje dotyczące oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017: profilów klas, liczby miejsc, formy zajęć przedstawi dyrektor XIII LO Cezary Urban. Spotkanie z nim dla kandydatów oraz ich rodziców, odbędzie się w godz. 11-11.25 na sali gimnastycznej.

Trzynastka stawia na wszechstronny rozwój młodego człowieka. Jej naukowo-badawcze prezentacje znane są nie tylko w Szczecinie. Przygotowano je również z okazji dnia otwartego. W godz. 10.30-11 w pracowni biologicznej odbędzie się prezentacja „Cudowna witamina C”. W godz. 11.30-12 - pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych w sali 203. W dwóch turach, czyli w godz.12.10-13 oraz w godz. 14-15 zaplanowano obserwacje astronomiczne na boisku szkolnym i w s. 102. W tych godzinach odbędą się też słynne trzynastkowe pokazy z fizyki pod kierunkiem prof. Marka Golki. 
Spotkanie z profesorem, Nauczycielem Roku'2010, najlepszym nauczycielem fizyki w kraju odbędzie w sali 9. Towarzyszyć mu będzie prezentacja jedynego na Pomorzu Zachodnim szkolnego laboratorium fizycznego.

Podczas otwartych wydarzeń, w szkole tego dnia odbędzie się finałowy quiz VIII Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. ©℗

(el)

Na zdj.: Podczas dnia otwartego w sobotę w XIII LO odbędą się słynne pokazy z fizyki

Trzynastka otwiera drzwi

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy