Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Szlachetne serca

Data publikacji: 2018-12-24 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Szlachetne serca
 

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie po raz kolejny włączyli się w grudniowe akcje charytatywne: Szlachetna Paczka, Paczka dla Rodaka coraz Paczka dla Zwierzaczka. Pomoc potrzebującym, samotnym, starszym osobom i porzuconym zwierzętom to, zdaniem młodzieży, działania społecznie potrzebne, dające jednocześnie wiele satysfakcji. Młodzi ludzie przyznają, że wielka jest radość dawania.

- Wychowywanie do wartości, kształtowanie wrażliwości i empatii to jedne z celów, jakie stawia sobie współczesna szkoła - podkreślają nauczyciele w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica  w Szczecinie. - Pomaganie innym to jeden ze sposobów na kształtowanie wrażliwego młodego człowieka, który dostrzega problemy współczesnego świata.

Pierwszoklasistka Natalia Musiał zaangażowała się z koleżankami i kolegami w akcję Szlachetna Paczka. - Pracowaliśmy na ten jeden dzień całe 2 tygodnie. W listopadzie wybraliśmy rodzinę , której postanowiliśmy pomóc. Była to 90-letnia pani Janina, która ujęła nas niespotykaną skromnością. To osoba, którą mieliśmy zaszczyt poznać. Zawsze starała się pomagać innym, teraz sama znalazła się w trudnej sytuacji. Jej potrzeby były skromne, prosiła o produkty pierwszej potrzeby: mąkę, kaszę, ryż, olej, herbatę, środki czystości, żelazko, koc, pościel. Jej jedyna „ekstrawagancją” była… włóczka! Jak się okazało, Pani Janina, lubi robić na drutach -  opowiada uczennica.

Dodaje, że część produktów została zakupiona, a część przyniesiona. Następnie młodzież pakowała rzeczy w kartony i świąteczny papier. Niektórzy przyznali, że czują się, jakby pracowali w fabryce św. Mikołaja. Uczniowie przekazali paczkę pani Janinie osobiście. - Była zaskoczona, a nawet wzruszona. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i zostawiliśmy panią Janinę z wolontariuszką, by pomogła jej rozpakować prezenty - powiedzieli

W trakcie grudniowej pomocy przedświątecznej uczniowie ZS nr 8 wzięli też udział w akcji charytatywnej, by pomóc rodakom na Kresach. -  Włączyliśmy się do akcji  i nie tylko zawieźliśmy zebrane produkty, ale także wzięliśmy udział w wielkim pakowaniu: sześć ton żywności i setki kartonów. Pracy było sporo: grupowanie, przydzielanie do rodzin. Wielkie pakowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Osobne prezenty przygotowaliśmy dla dzieci. Wszystko to, by nieść pomoc naszym rodakom na Kresach- powiedziała jedna z wolontariuszek ZS8.

Młodzież ZS8 także i tym razem nie zapomniała o zwierzakach. Uczniowie zaangażowali się w akcję Paczka dla Zwierzaczka i dla podopiecznych szczecińskiego Schroniska dla zwierząt  przekazali karmę, koce, ręczniki. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. ZS8

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA