sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze

Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze

Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze
Data publikacji: 2018-10-31 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1437 359004

Uniwersytet Szczeciński oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny to dwie uczelnie z naszego województwa, które otrzymały dofinansowanie z ministerialnego programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości". US dostał 10 684 000 złotych, a PUM - 12 milionów złotych. 

US został wyróżniony za projekt zatytułowany "Doskonalenie jakości badań naukowych w naukach ekonomicznych ze szczególnym uwzględnieniem sektora usług".

- Projekt będzie realizowany w latach 2019-2022 przez Wydział Nauk Ekonomiczny i Zarządzania oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług w grupie dyscyplin: ekonomia, finanse, nauki o zarządzaniu oraz towaroznawstwo. Fundusze będą przeznaczone m.in. na szkolenia i wyjazdy naukowe dla pracowników, finansowanie publikacji, monografii w renomowanych wydawnictwach, wsparcie inicjatyw mających na celu intensyfikację współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w regionie, rozwój infrastruktury naukowej (budowa systemu laboratoriów wspierających prowadzenie profesjonalnych badań) czy wsparcie badań naukowych nowymi metodami dydaktycznymi np. tutoring akademicki - wyjaśnia Biuro Promocji US.

Z kolei w PUM pieniądze z resortu nauki zostaną przeznaczone na projekt pod nazwą "Wpływ czynników biologicznych i środowiskowych na rozwój wybranych chorób, ze szczególnym uwzględnieniem chorób cywilizacyjnych, oraz metody ich zapobiegania i  leczenia".

– Chcemy wspierać najlepsze uczelnie, niezależnie od ich wielkości i misji. Ale chcemy także, by dystrybucja środków odbywała się równomiernie. Dlatego też na potrzeby „Regionalnej Inicjatywy Doskonałości” wydzieliliśmy w Polsce 12 regionów. Do każdego z nich trafią środki. Każdy będzie miał realną szansę na rozwój, zależy nam, aby maturzyści po wysoką jakość kształcenia i perspektywy kariery naukowej nie musieli jechać do największych miast – wyjaśniał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller, kierujący wdrażaniem reformy. ©℗

(as)

Fot. Sylwia Dudek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie