wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Nauka > Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze

Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze

Szczecińskie uczelnie dostały pieniądze
Data publikacji: 2018-10-31 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1725 359004

Uniwersytet Szczeciński oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny to dwie uczelnie z naszego województwa, które otrzymały dofinansowanie z ministerialnego programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości". US dostał 10 684 000 złotych, a PUM - 12 milionów złotych. 

US został wyróżniony za projekt zatytułowany "Doskonalenie jakości badań naukowych w naukach ekonomicznych ze szczególnym uwzględnieniem sektora usług".

- Projekt będzie realizowany w latach 2019-2022 przez Wydział Nauk Ekonomiczny i Zarządzania oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług w grupie dyscyplin: ekonomia, finanse, nauki o zarządzaniu oraz towaroznawstwo. Fundusze będą przeznaczone m.in. na szkolenia i wyjazdy naukowe dla pracowników, finansowanie publikacji, monografii w renomowanych wydawnictwach, wsparcie inicjatyw mających na celu intensyfikację współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w regionie, rozwój infrastruktury naukowej (budowa systemu laboratoriów wspierających prowadzenie profesjonalnych badań) czy wsparcie badań naukowych nowymi metodami dydaktycznymi np. tutoring akademicki - wyjaśnia Biuro Promocji US.

Z kolei w PUM pieniądze z resortu nauki zostaną przeznaczone na projekt pod nazwą "Wpływ czynników biologicznych i środowiskowych na rozwój wybranych chorób, ze szczególnym uwzględnieniem chorób cywilizacyjnych, oraz metody ich zapobiegania i  leczenia".

– Chcemy wspierać najlepsze uczelnie, niezależnie od ich wielkości i misji. Ale chcemy także, by dystrybucja środków odbywała się równomiernie. Dlatego też na potrzeby „Regionalnej Inicjatywy Doskonałości” wydzieliliśmy w Polsce 12 regionów. Do każdego z nich trafią środki. Każdy będzie miał realną szansę na rozwój, zależy nam, aby maturzyści po wysoką jakość kształcenia i perspektywy kariery naukowej nie musieli jechać do największych miast – wyjaśniał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller, kierujący wdrażaniem reformy. ©℗

(as)

Fot. Sylwia Dudek

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie