piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Co nowego na uczelniach

Co nowego na uczelniach

Co nowego na uczelniach
Data publikacji: 2018-07-08 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1664 337099

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uruchomił nowy kierunek - chemical engineering na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Został on dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Inne uczelnie także otwierają nowe kierunki.

- Studia inżynierskie na tym kierunku potrwają 7 semestrów - informuje prof. Rafał Rakoczy z ZUT. - Ich program będzie realizowany w oparciu o sprawdzone wzorce z MIT czy Stanford University of Technology. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, w tym również przez przedstawicieli firm i wykładowców z zagranicy, toteż od przyszłych studentów wymagana jest znajomość tego języka co najmniej na poziomie B2. Studenci podczas zajęć będą zobligowani do przygotowania koncepcji badań, zrealizowania ich z wykorzystaniem zaawansowanej infrastruktury badawczej, która znajduje się na wyposażeniu Wydziału, oraz opracowania uzyskanych wyników. Od kandydata na studenta wymaga się zatem umiejętności twórczego, kreatywnego i innowacyjnego rozwiązywania problemów. Realizowane na wydziale kierunki badań wpisują się w najnowsze światowe trendy, co przekłada się na uzyskiwanie licznych grantów naukowych przez pracowników naukowo-dydaktycznych wydziału z kategorią A.

Uniwersytet Szczeciński zaproponował cztery nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia: pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z rozszerzoną edukacją artystyczną, informatykę w biznesie, gospodarkę regionów nadmorskich oraz zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi.

Akademia Morska uruchomiła oceanotechnikę – studia inżynierskie na Wydziale Nawigacyjnym. Ma być odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się obecnie rynku branży morskiej. Studenci do wyboru mają dwie specjalności – projektowanie i budowa okrętów oraz projektowanie i budowa jachtów.

Nowością na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym jest farmacja. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

hmmm?
Uruchomił nowy kierunek - chemical ingeneering, ale dlaczego z błędem w pisowni, skoro pisze się "engineering"...
2018-07-09 06:49:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie