Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Liderzy ekonomii społecznej [GALERIA]

Data publikacji: 2016-12-05 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Liderzy ekonomii społecznej
 

Marszałek uhonorował w poniedziałek zwycięzców i wyróżnionych w konkursie „Lider ekonomii społecznej". Wręczył także trzy ogólnopolskie znaki promocyjne „Zakup prospołeczny".

Konkurs „Lider ekonomii społecznej” organizowany był już po raz czwarty. Nagradzane w nim są osoby oraz instytucje, organizacje, które skutecznie propagują ideę ekonomii społecznej – pomagają stanąć na nogi bezrobotnym, wspierają niepełnosprawnych, aktywizują małe społeczności, świadczą usługi pożytku publicznego.

Konkurs rozstrzygany jest czterech w kategoriach: samorząd przyjazny ekonomii społecznej, podmiot ekonomii społecznej, animator ekonomii społecznej” (osoba fizyczna) oraz - po raz pierwszy - przyjaciel ekonomii społecznej (prywatny przedsiębiorca).

Tegorocznymi laureatami konkursu marszałka województwa zostali: powiat policki, Fundacja „Zdążyć z miłością” z Koszalina, Monika Skrzetuska - założycielka Fundacji Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej „Tulipan” oraz firma CS Polska. Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji „Rola samorządu w rozwoju ekonomii społecznej”. Na niej też został przyznany ogólnopolski znak promujący podmioty ekonomii społecznej „Zakup Prospołeczny”. Certyfikaty trafiły do: Stowarzyszenia SOS dla Rodziny ze Szczecina prowadzącego CIS (to kontynuacja posiadanego certyfikatu), Fundacji Rozwój-Integracja w Gryficach, która bez dotacji prowadzi CIS w Rogozinie, oraz do stargardzkiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej.

(mag)

Fot. Robert Stachnik

Na zdj.: Marszałek wręcza statuetkę Małgorzacie Kaweńskiej- Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z miłością”.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 6 grudnia 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fgd
2016-12-06 10:39:48
WYBRAŁ GO SUWEREN CZYLI WYBORCY w wyborach, następnie zarząd województwa, zgodnie z Konstytucją, której nie uznajecie...wy ciężko pracujący podatnicy, a misiewiczów nikt nie wybrał...
Ciezko pracujacy Podatnicy...
2016-12-06 02:13:30
A czy ten Cywilny tj. nie Wojskowy Szczecinski Marszalek... musi najczesciej wreczac tylko kwiaty, prezenty, dyplomy i wyroznienia ? Czyzby za tak Wysoka Pensje Szczecinskich Podatnikow... nie PO-winien Gosciu wykonywac - pozyteczniejszej pracy... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ