środa, 30 września 2020.
Strona główna > Nauka > Szczecin, emiraty i flamingi. Studenci ZUT z nagrodą

Szczecin, emiraty i flamingi. Studenci ZUT z nagrodą

Szczecin, emiraty i flamingi. Studenci ZUT z nagrodą
Data publikacji: 2020-08-03 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 19:09
Wywietleń: 557 467909

Kinga Gawlik i Piotr Rajewski, studenci architektury w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, otrzymali nagrodę BB Student Award dla najlepszej pracy studenckiej w konkursie organizowanym przez Bee Breeders. Ich zadaniem było zaprojektowanie platformy obserwacyjnej  flamingów. 

Platforma miałaby stanąć w rezerwacie Al Wathba Wetland Reserve w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szczecińska praca została wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio, prof. ZUT, w ramach przedmiotu „Projektowanie specjalistyczne”, który prowadzony jest w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania na drugim semestrze studiów magisterskich.

Platforma obserwacyjna miałaby być częścią nowego centrum turystycznego, uwzględniającego unikatowy krajobraz Al Wathba, które położone jest 40 kilometrów na południowy wschód od Abu Dhabi. W programie nowego centrum należało umieścić: centrum informacyjne, kawiarnię, taras, sklep z pamiątkami, miejsce na ekspozycje okazów, ośrodek szkoleniowy, toalety i parking.

Jury poszukiwało projektów uwzględniających trwałość i walory eksploatacyjne. Kluczowym była relacja nowego obiektu z ekosystemem rezerwatu. W konkursie dla profesjonalnych architektów pierwsze miejsce zajął zespół z Czech, drugie ze Stanów Zjednoczonych, a trzecie z Meksyku.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie