Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Konkurs na dyplom. Muzeum Sztuki Współczesnej zwycięzcą [GALERIA]

Data publikacji: 13 marca 2019 r. 19:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Konkurs na dyplom. Muzeum Sztuki Współczesnej zwycięzcą
 

Nagrodę Prezydenta Miasta za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą Szczecina otrzymała Katarzyna Ożóg za "Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie". Jury przyznało także dziewięć wyróżnień.

Zwycięska praca została wykonana pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Adama Marii Szymskiego na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł brutto, a jej promotor 2,5 tys. zł brutto.

- Ta praca jest ważnym głosem dotyczącym możliwego zagospodarowania kwartału pomiędzy ulicami Staromłyńską i Mariacką - mówił architekt miasta Jarosław Bondar. - Praca w sposób twórczy i dojrzały podejmuje pewien dylemat, który w trafny sposób rozwiązuje. Z jednej strony przekopuje historię tego miejsca i zapisuje to, co jest powidokiem, jednocześnie wypowiadając się w tym miejscu językiem nowoczesnym. Projekt obiektu wyraźnie nawiązuje do estetyki modernizmu.

W konkursie pn. "Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin za najlepsze prace dyplomowe dotyczące Szczecina wykonane przez absolwentów kierunków architektonicznych szczecińskich uczelni w 2018 roku" udział wzięło 27 prac. Uczestniczyli absolwenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia kierunków: architektura i urbanistyka na WBiA ZUT; architektura wnętrz na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Bloch, Anna Gruca i Paweł Skłodowski, Michał Jaroszewicz i Wiktor Kuchniak, Uszula Kalczyńska, Paula Prus, Iga Śmierzchalska, Weronika Werner, Nazarii Zaniuk, Krzysztof Żywucki. Dostali nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł brutto.

- To ważne wydarzenie nie tylko ze względu na rangę, jaką przykładamy do architektury w mieście, ale także ze względu na motywowanie młodych ludzi, aby angażowali się w projekty architektoniczne. Podnoszą w ten sposób jakość naszej przestrzeni publicznej. Cieszymy się z takich licznych i dobrych jakościowo prac, które trafiają na konkursy - mówił Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina. - Konkursy mają już bardzo odległą tradycję. Od 1993 roku premiują najlepsze koncepcje, które rodzą się w głowach studentów kierunków architektonicznych. Prace mogą później przełożyć się na nową jakość Szczecina. ©℗

(KaNa)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Nagrodę od Daniela Wacinkiewicza odebrał promotor autorki zwycięskiej pracy, prof. Adam Maria Szymski.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obywatel
2019-03-14 15:21:07
Brawa za pomyśł Muzuem Sztuki Współczesnej w miejsce baraku na Staromłyńskiej.Może zaproszą w ģłowach Decydenci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA