Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Sukces Wydziału Prawa i Administracji

Data publikacji: 12 czerwca 2024 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2024 r. 17:33
Sukces Wydziału Prawa i Administracji
Prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz: „To nagroda dla wszystkich pracowników wydziału, doktorantów i studentów, ale także dla całego szczecińskiego środowiska prawniczego, dla praktyków, którzy współtworzą z nami to miejsce”.  

Tytuł „Człowieka Roku 2023 In Gremio” i statuetkę „Gremiusa 2023” w imieniu Wydziału i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, odebrała jego dziekan – prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, podczas uroczystego wieczoru z okazji 20-lecia czasopisma In Gremio, który odbył się w siedzibie szczecińskiej adwokatury. O przyznaniu tego wyróżnienia zdecydowali przedstawiciele środowiska prawniczego. Stanowi to wyraz uznania za wkład w integrację lokalnej społeczności prawniczej i rozwój współpracy z jej przedstawicielami, a także za szerzenie edukacji prawnej.

Wydarzenie odbyło się z okazji 20-lecia istnienia tego czasopisma szczecińskich środowisk prawniczych. Przyznane wyróżnienie stanowi potwierdzenie znaczenia szczecińskiego Wydziału Prawa i Administracji oraz docenienie jego rozwoju. Podczas laudacji towarzyszącej wręczeniu statuetki, mecenas Andrzej Zajda podkreślił, że jest ona symbolem uznania dla osób szczególnie zasłużonych dla środowiska prawniczego.

Prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, wyrażając wdzięczność za przyznane wyróżnienie, zaznaczyła: „To nagroda dla wszystkich pracowników wydziału, doktorantów i studentów, ale także dla całego szczecińskiego środowiska prawniczego, dla praktyków, którzy współtworzą z nami to miejsce”. Podkreśliła, że wydział jest miejscem, przez które przechodzą orbity wszystkich środowisk prawniczych oraz że jego rolą jest nie tylko dążenie do prawdy, lecz także kształtowanie słusznych postaw społecznych, opartych na najważniejszych wartościach.

Ponadto podczas tego uroczystego wieczoru, sędzia Arkadiusz Krupa został wyróżniony medalem „Zasłużony dla In Gremio” za wieloletnią współpracę z czasopismem, w którym regularnie ukazują się jego komentarze, rysowane charakterystyczną dla niego satyryczną kreską.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tadam
2024-06-14 16:57:11
brojlery brojlerom...
@Powrot prawdy
2024-06-12 21:27:09
co ty tak ostro o Topyle? ukradł 50 zł kobiecie ale to było z roztargnienia więc nie ukradł tylko przewłaszczył nieświadomie bo był zapracowany... a ty zaraz na ostro... wyluzuj bo cię najwyższa kasta utemperuje...
Powrot prawdy
2024-06-12 20:55:08
Ale sie ziobrojeby denerwuja Najechali kraj religia smolenska, uznali paragrafem zlodziejstwo za prawo do zajomywania i porykuja ze zlosci, że zlodziej znowu prawnie bedzie zlodziejem.
@@Jakoś nikt nie
2024-06-12 17:06:33
Co to Figo , to jakiś Jankiel na weselu ? Czep się tramwaja ! Masz inne argumenty to dawaj , a nie wycieraj się jakimś parobkiem u Niemca !
@Jakoś nikt nie
2024-06-12 13:49:27
Nie, sklonowany FIGO. Po prostu nikt nie chce czytać Twoich bezsensownych wypocin, a tym bardziej się nimi zajmować.
Jakoś nikt nie
2024-06-12 12:53:13
broni sukcesów Wymiaru Sprawiedliwości ! Brak sukcesów ? Czy może opinia publiczna podziela poglądy komentujących artykuł !
W średniowieczu
2024-06-12 10:06:22
władza sobie radziła lepiej ! Rozmowa przy kartach między Wójtem , Panem i Plebanem i już wiadomo , kto zjadł owieczkę . Za komuny likwidowali Księży , ale ubecja wiedziała ,że pani spod siódemki , razem jadła z panem z pod dwunastki . Za jakiś czas i pani z pod siódemki i pan z pod dwunastki już służyli wymiarowi sprawiedliwości ! Komuniści doszli do władzy i ten system będzie reaktywowany ! Już pierwsze mendy wyrywają się do wymiaru sprawiedliwości ! Brawo kapusty, UB-ki i TW ! TUSK WAM da!
Ostanie lata
2024-06-12 09:55:46
pokazały , że najbardziej lepkie ręce ma Sędzia , który zawija 50,- klientce na CPN-e ! Sędzia , kolega osądzający jego złodziejski wyczyn wynajduje MU roztargnienie ! Wniosek : Roztargniony Sędzia wydaje Wyrok w Imieniu Rzeczypospolitej ! Skąd wiesz , czy dzisiaj jest nieroztargniony ?
Moim zdaniem
2024-06-12 09:51:41
uczciwy Prawnik nigdy za pieniądze nie powinien bronić szemranego przestępcy ! Każdy ma prawo do obrony i każdy jest niewinny do czasu kiedy nie ma prawomocnego Wyroku . To fakt ! Dobry , uczciwy prawnik, zatem do domniemanego przestępcy powinien powiedzieć : Jeżeli mnie Wysoki Sąd wyznaczy na pana obrońcę z Urzędu , to będę pana bronił najmocniej jak mnie nauczono w świetle prawa , które reprezentuje ! Tutaj niestety mam wątpliwości i proszę mi wybaczyć ! Ilu takich prawników jest w Polsce ?
Już nie długo,
2024-06-12 09:32:05
w Polsce nastąpi wyraźne zaciemnienie ! Wiadomo , ciemno to przyjemno ! Nie bez powodu ogranicza się mundurowym prawo do użycia broni , nie ma kary śmierci ! , ale przybędzie nam współobywateli , którzy nie tylko nie pojmują polskiej mowy , a już tego popier...go Waszego Prawa ! Nie rozumiem , dlaczego zwykły obywatel czytający te Wasze mundrości , nie rozumie nawet "co kaman "? To mocno otwiera drogę do samosądów .Złośliwie powiem , zanim Sąd się zbierze przestępca zabije Sędziego i gucio !
" Bolek" powiedział
2024-06-12 09:24:15
kto ma dużo miedzi , ten nie siedzi ! I tego się trzyma Wymiar Sprawiedliwości przeniesiony żywcem przez tego politycznego pierdołę Strzembosza ! Ci co liczą na sprawiedliwość , to raczej liczą na Boską ! Ta ziemska jest o kant dupy ! Adwokat w zmowie z Sędzią, do tego jeszcze fanatyk polityczny w podzielonym przez komunistów kraju ! Połowa to Polacy , połowa spadkobiercy zaborczej komuny, tej samej , która obecnie zarządza PE . Efekt : sprawiedliwości nie ma ! Prawo jak MY je rozumiemy! Dobre.
Jaki to sukces
2024-06-12 09:16:30
komuszego Prawa ? Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy obecnie rządzących widzą efekt wszechmogącego papugi ! Prawo jest dla prawników ,aby mogli suto zarabiać biorąc niebotyczne pensje za brak skuteczności , sprawiedliwości obiektywnej ( biedny szybko do pudła, bogaty do Włoch na posiadłość ) .Dziękujemy Sądom , że nie potrafiły osądzić pana Nowaka , pana Gawłowskiego, pana Grodzkiego ! Zwolennicy obecnej władzy lamentują , dlaczego pan Obajtek już nie siedzi , itd. To jest Wasz obraz !
Obiektywnie c.d
2024-06-12 09:09:00
o ile nie przemawia już obecnie do mas odwołanie się do wartości o niepodległym Państwie , to niestety czynnik ekonomiczny w znaczny sposób przyśpieszy uwalenie zamiarów zaborcy .Niestety , obecna władza mocno przyśpiesza w kierunku zniszczenia Państwa Polskiego, a Polacy do kiedy nie tyka to ich kieszeni ,to to popierają !To się niestety szybko zmieni .Budżet Państwa jest wyznacznikiem skuteczności władzy , a ta w dziedzinie zamożności Polaków ma decydujący wpływ .Budżet powoli bankrutuje !
smutne to
2024-06-12 09:07:21
j.w.
Obiektywnie
2024-06-12 09:00:42
ten zlepek spragnionych do koryta za wszelką cenę ,tworzących Koalicję 13 grudnia nie ma szans na przetrwanie na dłuższą metę z prozaicznego powodu ! Nie służą w żadnej mierze Polsce , tylko obcym interesom !Te są nadto widoczne : niszczenie Chrześcijaństwa w Europie , wymieszanie kulturowe społeczności , laicyzacja , niszczenie rodziny jako podstawowej jednostki Państwa . Mają być masy ludzkie zarządzane i sterowane poprzez stymulacje elektroniczne .Fikniesz to znikniesz !Miałeś i nie masz !
1,2,3
2024-06-12 08:52:29
Jak to jest ? Jeden prokurator stawia zarzuty , a drugi prokurator na Jego miejsce te zarzuty zdejmuje ! To jeden prorok jest z innego Państwa , czy z innej Księgi Prawa ? Głupota Bodnara polega na tym , że na podstawie Uchwały Sejmu podeptał Prawo i jeszcze w nagrodę zdjęto z Polski nałożony przez komunistów UE jakiś artykuł siódmy ( syndrom osła ) . To jak komuna w Polsce to dobrze ? , ale jak wolna Polska to be ? Taki jest odbiór społeczeństwa , które brzydzi się spadami po komunie i ZSRR !
Nie ma się czym
2024-06-12 08:44:57
chwalić ! To całe praworządne Państwo wraz z przybyciem gości Makreli zamieni się w dziki zachód .Swobodny dostęp do broni niezarejestrowanej otworzy ścieżki wymierzania sprawiedliwości " rozgrzanym " Sędziom z Justicji i bogatym cwaniakom unikających sprawiedliwości . Mdlejące konie zesztywnieją w krótkim czasie po właściwym użyciu ołowiu ! Burdel w Państwie spowodowany najazdem Hunów ( co , może Tuskojeby to ogarną ? ) zmieni nasz kraj w jedną wielką wojnę ! To wina Wymiaru Sprawiedliwości !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA