Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Studniówek czas [GALERIA]

Data publikacji: 2018-02-10 22:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Studniówek czas
Fot. Marta Teszner  

W liceach i technikach trwają studniówki. W sobotę uczniowie najlepszego liceum w Polsce - XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - bawili się w hotelu Radisson Blu.

Ten bal oznacza, że do najważniejszego egzaminu, jakim jest matura, zostało jeszcze sto dni. Zanim jednak przyszli maturzyści zasiądą do powtarzania materiału, czas na pierwszy i prawdopodobnie ostatni wielki bal w gronie uczniów wszystkich ostatnich klas szkoły oraz ich nauczycieli.

- Studniówka ma swój niepowtarzalny charakter. Jest to jednak bal szkolny, a nie dyskoteka, czy sylwester, stąd stroje, choć są właściwie dowolne, zawsze są elegancie i dobierane ze smakiem - powiedziała prof. Jolanta Konieczna, wicedyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

W tym roku wśród dziewcząt dominowały długie suknie w jednolitych kolorach, m.in. czarnym, granatowym, czerwonym oraz naturalnie upięte włosy. Chłopcy natomiast postawili na ciemne garnitury i białe koszule, do których wielu wybrało muszki. 

Uczniowie czterech ostatnich klas najlepszego liceum w Polsce, jakim jest według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika "Perspektywy" XIII LO, swą studniówkę w hotelu Radisson Blu rozpoczęli tradycyjnym polonezem. Uroczysty taniec chodzony wykonali do muzyki Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz", zapraszając do niego także swoich nauczycieli. Każda klasa przygotowała też dowcipną prezentację, przypominającą rozmaite wydarzenia z dotychczasowych lat spędzonych w szkole.©℗

(el)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ