piątek, 15 lutego 2019.
Strona główna > Nauka > Smarfon i karton

Smarfon i karton

Smarfon i karton
Data publikacji: 2018-07-23 07:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1344 336131

Z legitymacji szkolnej i studenckiej można będzie korzystać za pomocą smartfona. Ministerstwo Cyfryzacji właśnie testuje to nowe rozwiązanie.

Jak nas powiadomił Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji, testy mLegitymacji Szkolnej i mLegitymacji Studenckiej są prowadzone w dwóch siedleckich szkołach oraz na miejscowym uniwersytecie.

- Korzystanie z elektronicznych wersji legitymacji będzie pomocne w różnych życiowych sytuacjach, jak na przykład kontrola biletów, wejście do kina, czy biblioteki -  podkreśla resort. - Nowe mLegotymacje docelowo będą równoprawne z tradycyjnymi wersjami dokumentów

Rozwiązanie jest właśnie weryfikowane na ograniczonej liczbie uczniów i studentów w oparciu o dane testowe. Zebrane uwagi zostaną wykorzystane w pilotażowych wprowadzeniu mLegitymacji, który ma ruszyć od września br. Do tego czasu planowane jest dostosowanie rozwiązań legislacyjnych. Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że teraz nie jest planowane zastąpienie tradycyjnych legitymacji wersją elektroniczną, lecz oba rozwiązania mają funkcjonować równolegle. Obecnie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z systemem Android (wersja minimum 6.0).
 
W Siedlcach w projekt zaangażowane są dwie szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Resort cyfryzacji podjął również współpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w podwarszawskim Halinowie.
 
mLegitymacja Szkolna i mLegitymacja Studencka są częścią projektu mDokumenty. Dzięki niemu w ubr. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło aplikację mObywatel, która umożliwia użytkownikom pobranie danych osobowych z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych oraz wzajemnie przekazywanie ich innym użytkownikom aplikacji.©℗

(el)

Grafika: Ministerstwo Cyfryzacji 

Smarfon i karton

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy