Wtorek 27 lipca 2021r. 
REKLAMA

Smarfon i karton

Data publikacji: 2018-07-23 07:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Smarfon i karton
 

Z legitymacji szkolnej i studenckiej można będzie korzystać za pomocą smartfona. Ministerstwo Cyfryzacji właśnie testuje to nowe rozwiązanie.

Jak nas powiadomił Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji, testy mLegitymacji Szkolnej i mLegitymacji Studenckiej są prowadzone w dwóch siedleckich szkołach oraz na miejscowym uniwersytecie.

- Korzystanie z elektronicznych wersji legitymacji będzie pomocne w różnych życiowych sytuacjach, jak na przykład kontrola biletów, wejście do kina, czy biblioteki -  podkreśla resort. - Nowe mLegotymacje docelowo będą równoprawne z tradycyjnymi wersjami dokumentów

Rozwiązanie jest właśnie weryfikowane na ograniczonej liczbie uczniów i studentów w oparciu o dane testowe. Zebrane uwagi zostaną wykorzystane w pilotażowych wprowadzeniu mLegitymacji, który ma ruszyć od września br. Do tego czasu planowane jest dostosowanie rozwiązań legislacyjnych. Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że teraz nie jest planowane zastąpienie tradycyjnych legitymacji wersją elektroniczną, lecz oba rozwiązania mają funkcjonować równolegle. Obecnie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z systemem Android (wersja minimum 6.0).
 
W Siedlcach w projekt zaangażowane są dwie szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Resort cyfryzacji podjął również współpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w podwarszawskim Halinowie.
 
mLegitymacja Szkolna i mLegitymacja Studencka są częścią projektu mDokumenty. Dzięki niemu w ubr. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło aplikację mObywatel, która umożliwia użytkownikom pobranie danych osobowych z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych oraz wzajemnie przekazywanie ich innym użytkownikom aplikacji.©℗

(el)

Grafika: Ministerstwo Cyfryzacji 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ