poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Nauka > Kto jest na liście przyjętych

Kto jest na liście przyjętych

Kto jest na liście przyjętych
Data publikacji: 2018-07-06 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 2797 337209

Szczecińskie licea i technika wywiesiły w piątek (6 lipca) listy osób zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym. Kilka tysięcy osób ubiega się o miejsce w wymarzonej szkole, około jednej trzeciej z nich to uczniowie z innych miejscowości.

Choć niektórzy kandydaci i ich rodzice obawiali się, że listy mogą nie zawisnąć z powodu przepisów RODO, to jednak w piątek punktualnie w południe w szkołach wywieszono trzy rodzaje list: z nazwiskami osób zakwalifikowanych do szkoły pierwszego wyboru, listy zakwalifikowanych do innej szkoły oraz listy osób niezakwalifikowanych nigdzie.

- Do danych klas obowiązują progi punktowe, które wyznaczają wymagają liczbę punktów kandydata. Osoby z listy osób niezakwalifikowanych nigdzie być może źle wybrały profil klasy - mówi Marcin Żurek, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. - Zwykle jest to problem uczniów zamiejscowych, którzy kandydują w miejscu swojego zamieszkania oraz tylko do jednej, konkretnej szkoły w Szczecinie, mówiąc, że albo na przykład dostaną się do klasy medycznej w V LO albo do żadnej.

Kandydaci do liceów i techników Szczecina mogli w postępowaniu rekrutacyjnym wskazać dowolną liczbę klas w trzech wybranych przez siebie szkołach, wpisanych do wniosku według ich osobistych priorytetów. II LO to jedna z bardziej obleganych szkół, gdzie kandydują uczniowie także z innych gmin.

- Około jednej trzeciej naszych uczniów pochodzi spoza Szczecina, czyli podobnie jak w całym mieście. Są to zarówno osoby mieszkające w gminach ościennych Szczecina, jak również z miejscowości bardziej odległych z terenu województwa: Kołobrzeg, Świnoujście, Wolin, Myślibórz, czy wręcz spoza województwa - dodaje Marcin Żurek.

Każdy, kto znalazł się na liście do wymarzonej szkoły, powinien teraz obowiązkowo potwierdzić chęć nauki w tej szkole i zanieść do niej oryginały dokumentów. Przyjęci do innej szkoły, powinni potwierdzić w niej wolę kształcenia i przenieść tam swoje papiery oraz uzupełnić wymagane. Ostateczne wyniki naboru zostaną ogłoszone 11 lipca.

Rekrutacja uzupełniająca dla osób, które się nigdzie nie dostały rozpocznie się 12 lipca. Informacje o wolnych miejscach w poszczególnych placówkach dostępne będą na stronie internetowej tegorocznego naboru (nabor.pcss.pl). Na złożenie dokumentów kandydaci będą mieli czas do 16 lipca. Ostateczne listy przyjętych zostaną podane 10 sierpnia.©℗

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Wywieszenie list kandydatów w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Fot. Ryszard PAKIESER

Kto jest na liście przyjętych

Komentarze

Mariusz
pieknie uczesana nastolatka - chodzi o dziewczynke z warkoczem. moja corka dostala sie do zaplanowanego LO, zycze wszystkim by sie dostali do wymarzonych szkol srednich. patrzac obiektynie obecny uklad trzymania w niepewnosci mlodziezy i ich rodzicow nie jest dobrym rozwiazaniem. niepotrzebne nerwy i stres byl widoczny w kazdej rodzinie od konca roku szkolengo do wczoraj, tj piatku. pozdrawiam gimnazjalistow i ich rodzicow.
2018-07-07 16:36:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie