poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Skąd ich ród, skąd korzenie

Skąd ich ród, skąd korzenie

Skąd ich ród, skąd korzenie
Data publikacji: 2019-01-15 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1972 371709

Oliwia Hennig oraz Oskar Sienkiewicz, oboje ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie, zostali laureatami głównymi konkursu genealogiczno-historycznego "Skąd mój ród, skąd moje korzenie?", zorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Szczecinie. Pozostali laureaci to: Julia Płaskiewicz, Amelia Lauren, Sandra Lewandowska, Karolina Laskowska, Jan Gostomczyk oraz Dominika Nitras.

W tej edycji konkursu wzięło udział 23 uczniów z 13 szkół województwa zachodniopomorskiego. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski i regionu w połączeniu z historią własnych rodzin. Nadesłane prace, co podkreślali jurorzy, odznaczały się wysokim poziomem i zostaną ogłoszone drukiem.

(as)

Fot. AP

Komentarze

Sprostowanie
Z całym szacunkiem, ale głównym organizatorem konkursu było Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "POMERANIA" w Szczecinie. Archiwum Państwowe w Szczecinie objęło - wraz z Wojewodą Szczecińskim, Kuratorem Oświaty i Stowarzyszeniem Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć - patronat nad Konkursem. Wręczenie nagród odbyło się w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Wiceprezes ZTG "POMERANIA" i przewodniczący Komisji konkursu "Skąd mój ród, skąd moje korzenie?" Joachim Arciszewski
2019-01-17 21:46:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie