Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Ruszyła Szkoła Jungów [GALERIA]

Data publikacji: 2018-10-20 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Ruszyła Szkoła Jungów
 

Wręczeniem indeksów oraz zajęciami o wszechoceanie zaczęły się w sobotę (20 października) zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Morskiego Centrum Nauki im. Jerzego Stelmacha - szczecińskiej Szkoły Jungów. W wykładach uczestniczy 20 dzieci ze Szczecina i regionu.

Na pierwszych zajęciach dzieci m.in. się dowiedziały, co to jest woda słodka i woda słona, jak – bez analizy chemicznej – je odróżnić, co to są nieożywione zasoby wszechoceanu i jak się je wykorzystuje.

 W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano 9 spotkań, które będą się odbywać w soboty. Kolejne 17 listopada w Akademii Morskiej. Będą to zajęcia na symulatorach. Dzieci nauczą się wówczas podstaw nawigacji.

Partnerem merytorycznym Uniwersytetu jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Do współpracy zaproszeni też zostali przedstawiciele szczecińskich uczelni wyższych:
prof. Mariusz Dąbrowski - prezes Fundacji Eureka, prof. Paweł Zalewski - dziekan Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej, prof. Piotr Masojć z Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

(g)

Fot. MCN

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

żeglarz
2018-10-22 13:33:23
Nie jest tak źle. Corocznie w Szczecinie kilka tysięcy (!) dzieci i młodzieży uczestniczy w szkoleniach żeglarskich, m.in. w ramach młodzieżowych sekcji żeglarstwa sportowego, w takich klubach jak np. SEJK Pogoń czy Centrum Żeglarskie - z mistrzami Polski, Europy i świata, a także jako uczniowie klas sportowych w kilku szczecińskich szkołach, czy prywatnych szkółkach żeglarskich, i wreszcie poprzez udział w Szczecińskiem Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, i corocznie w "tolszipowej" reprezentacji miasta...
mariner
2018-10-21 12:13:00
Do kio . Na wszystkim mozna robic kase, na zglowkach rowniez. Przypomne historie budowy Centrum Zeglarskiego w ktorym zreszta na etatach pracuje ponad 50 osob. Do tego marina na Wyspie Grodzkiej. O kosztach remontu "Daru Szczecina" kilka lat temu nie chce wspominac ale wyniosl ok 1,4 mln zl a USD wtedy byl po nieco ponad 2 zl. Jak sie chce to kase mozna zrobic na wszystkim :) Najlepiej na TSR.
kio
2018-10-21 07:53:44
Panie Mariner takiej szkoły ni ma i bedzie bo nima pieniedzy i nie bedzie.Pienidze zostały zuzyte na druga wymiene kostki przy miejskiej radzie w tym roku.Piniądze miasto Szczecin inwestuje tam gdzie mozna je ukrasc najłatwiej.Naprzykład radni miejscy zotaja członkami rad nadzorczych z pensjami 400 000 zł rocznie.Nie trzeba z łomem iść na bank ani wysadzać bankomatu na wsi.Goli sie mieszkańcow Szczecina przy pomocy firm niemieckich i tych zdemoralizowanych firm polskich,Na żaglówkach trudno zrobic pralnie pieniędzy jak np na łasztowni.Prosze zapamietać gdziekolwiek zobaczysz nazwiska polskich kapitanów zeglugi agentów ub,wsi,cia,bundesmarine tam jest szaber,szacher-macher i abcugewejzen.
mariner
2018-10-20 22:12:11
A ja sie zapytam dlaczego w Szczecinie nie ma szkoly mistrzostwa sportowego ze specjalizacja w zeglarstwie ? Podobnie ze specjalizacja na US.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA