Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rusza Ogólnopolski Tydzień Kariery. Wyjątkowi goście, pomoc i porady

Data publikacji: 16 października 2023 r. 08:23
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2023 r. 10:23
Rusza Ogólnopolski Tydzień Kariery. Wyjątkowi goście, pomoc i porady
 

To wydarzenie skrojone na miarę potrzeb młodzieży, bo mogą odkryć swoje talenty, zacząć świadomie budować karierę, wzmocnić swoje mocne strony - między 16 a 20 października doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie organizują po raz kolejny Tydzień Kariery.

- Kolejna edycja naszych działań jest skierowana do młodzieży ze wszystkich typów szkół ponadpodstawowych: ogólnokształcących, zawodowych, szkolnictwa specjalnego a także szkolnictwa wyższego - mówi Sylwia Hantz, doradca zawodowy z WUP. - Młodzi ludzie mają potrzebę mówienia o emocjach, my pokazujemy jak radzić sobie z kryzysami, porozumiewać się bez hejtu, zadbać o zdrowie psychiczne. Jaki obrać kurs w życiu zawodowym, jak odkryć w sobie umiejętności i talenty, zbudować swój pierwszy biznes. Pomogą w tym nasi goście - z pasją i doświadczeniem. 

Lista tegorocznych prelegentów jest imponująca. Gościem specjalnym Tygodnia Kariery jest kapitan Maciej Krzeptowski, żeglarz, laureat nagrody im. Leonida Teligi, autor książki „Trzymam się morza”. Jego wykład "Kurs na morze" to opowieść o tym, jak łączyć prace na morzu z pasją. Doradcy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprosili również Michała Wichowskiego - mówcę motywacyjnego, twórcę nowoczesnej platformy i agencji dla freelancerów FREEDOM, który przybliży młodzieży podstawy budowania siebie, własnej kariery, całego życia. Agnieszka Zalewska, specjalistka z zakresu edukacji i profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom zwróci uwagę, jak powiedzieć "nie" wszelkim używkom, gdzie szukać wsparcia i pomocy. Z kolei Joanna Flis - psycholożka i specjalistka psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, współautorka raportu „MŁODE GŁOWY" pokaże jak ważna jest idea niesienia pomocy i wsparcia  dla rodzin oraz najbliższego otoczenia młodzieży objętej kryzysem a także wzmocni poczucie wartości u nastolatków. Spotkanie z doradcą kariery Anną Kęcińską jest natomiast dla tych, którzy mają apetyt na własny biznes. Z webinaru dowiedzą się, jak przejść wszelkie procedury związane z założeniem działalności gospodarczej, omówione zostaną także zagadnienia rachunkowe łącznie z tymi które dotyczą rozliczeń z urzędami skarbowymi i ZUS. Młody człowiek na starcie swojego biznesu dowie się, jak i gdzie sięgnąć po środki finansowe oferowane przez różne instytucje województwa zachodniopomorskiego, zajmujące się promocją przedsiębiorczości.

Doradcy zawodowi przygotowali także porcję wiedzy dla rodziców nastolatków, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Spotkanie on line zatytułowane "Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych" poprowadzi Magdalena Świerkowska-Stankiewicz, doradca kariery.

- Omówimy czynniki mające znaczący wpływ w procesie wyboru szkoły, takie jak: zainteresowania, predyspozycje, talent, umiejętności, a nawet temperament i postawy nastolatka - zachęca Sylwia Hantz. - Porozmawiamy o tym, co rodzic może zrobić, by jego dziecko wybrało szkołę świadomie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. 

Na wszystkie webianry obowiązują zapisy. Linki można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA