niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Rekord prędkości mobilnego internetu

Rekord prędkości mobilnego internetu [FILM]

Rekord prędkości mobilnego internetu
Data publikacji: 2016-07-30 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2531 146451

Po raz pierwszy w Polsce zrealizowana została prezentacja technologii agregacji 4 pasm 20MHz każdy. Pokaz LTE-Advanced Pro to milowy krok w stronę 5G i dużo większych możliwości sieci, tak aby mogły spełnić szybko rosnące wymagania użytkowników oraz nowych usług mobilnych, jak wysokiej jakości wideo (4K), wirtualnej rzeczywistości, czy też gier nowej generacji.

- To, co zrobiliśmy to krok, zajrzenie w nieodległą przyszłość. Mamy nadzieje, że ta technologia niedługo stanie się dostępna także dla klientów – mówi newsrm.tv Konrad Mróz, z biura prasowego T-mobile Polska.

 

Zespół zajmujący się rozwojem technologii LTE w centrum R&D Nokia we Wrocławiu opracował demonstrację rozwiązania LTE-A Pro dzięki, której operator jest w stanie osiągnąć przepustowość sieci do 1.2Gbps. Jest to kontynuacja projektów innowacyjnych realizowanych przez wrocławskich inżynierów w ramach globalnej organizacji R&D Nokii, tworzących nowe możliwości technologiczne demonstrowane operatorom na całym świecie. Osiągnięta przepustowość do 1,2 Gbps to znaczący krok w kierunku technologii radiowych następnej generacji. – Ten rekordowy wynik 1.2 Gbps w LTE Advanced Pro osiągnęliśmy wykorzystując najnowszej generacji stację bazową Nokia AirScale oraz agregując cztery nośne z częstotliwości powszechnie wykorzystywanych w Europie do zapewnienia pojemności – 1800MHz, 2100MHz i 2.6GHz -  oraz stosująctechnologię 4×4 MIMO.  Całość rozwiązania została opracowane przez inżynierów z zespołu LTE w Centrum R&D Nokii we Wrocławiu -  mówi Michal Rabiega Michal Rabiega, Radio Solution Manager w Nokii.

Źrodło: newsrm.tv

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy