środa, 02 grudnia 2020r.

Ravensbrück. Historia nie do zapomnienia – debata

Data publikacji: 2020-04-30 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Ravensbrück. Historia nie do zapomnienia – debata
 

Na czwartek przypada 75. rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück, największego obozu koncentracyjnego dla kobiet założonego przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Szczeciński Instytut Pamięci Narodowej przygotował specjalną broszurę na temat tego miejsca, zaprasza również do obejrzenia debaty.

IPN informuje: "Siedemdziesiąt pięć lat temu dobiegła końca gehenna więźniarek i więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Historia tego miejsca to z jednej strony przykład trudnego do zrozumienia uprzedmiotowienia, a może nawet upodlenia drugiego człowieka, z drugiej jednak świadectwo zwycięstwa wartości, które zostało odniesione w niezwykle trudnych warunkach".

Najważniejsze aspekty historii KL Ravensbrück oraz bolesną historię tego miejsca IPN przedstawia w najnowszej broszurze popularnonaukowej „Ravensbrück. Historia nie do zapomnienia. Perspektywa polska” autorstwa dr. Zbigniewa Stanucha z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Broszura do pobrania jest od czwartku na stronie internetowej szczecin.ipn.gov.pl. 

Premierze tego materiału będzie towarzyszyła dyskusja online "75. rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück. Historia i Pamięć" z udziałem dr. Zbigniewa Stanucha i dr. Wojciecha Wicherta z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Na łączach internetowych  w Koszalinie będzie z kolei prok. Krzysztof Bukowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Szczecinie - Delegatura w Koszalinie. Moderator dyskusji: red. Agata Rokicka.

Premiera debaty w czwartek o godz. 18.00 na fanpage'u @IPN.Szczecin na Facebooku oraz na kanale YouTube IPNtvPL. 

(as)

Fot. Wikipedia

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ