środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej

Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej [GALERIA]

Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej
Data publikacji: 2020-02-19 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-19 13:45
Wywietleń: 531 443519

W środę w "Żagielku" obchodzony był po raz pierwszy Dzień Nauki Polskiej. Maluchy mogły wcielić się w rolę sławnych Polaków, m.in. Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika, Jana Matejkę czy Marię Curie-Skłodowską. Zdobywaniu wiedzy towarzyszyła świetna zabawa i dużo śmiechu.

Dla maluchów przygotowane zostały stacje - każda z nich odpowiadała danej postaci. Na przystanku Fryderyka Chopina dzieci przez wspólną zabawę, taniec i granie poznały twórczość kompozytora. Na kolejnej stacji brały udział w zajęciach z malowania - tworzyły własne prace oraz poznały postać Jana Matejki. Natomiast dzięki jednemu z rodziców, który przekazał placówce teleskop, przedszkolaki mogły poczuć się niczym Mikołaj Kopernik. Przy pomocy urządzenia obserwowały m.in. gmach Urzędu Wojewódzkiego.

- Prezydent postanowił ustanowić 19 lutego Dniem Nauki Polskiej. Jako przedszkole popieramy ten pomysł i uważamy, że warto mówić o zasłużonych Polakach już od najmłodszych lat. W związku z tym, że nasze przedszkole nazywa się "Żagielek" postanowiliśmy stworzyć również stację Aleksandra Doby, w której dzieci uczyły się wiosłowania. To była naprawdę świetna zabawa - mówi Gabriela Poleszak, dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 27 w Szczecinie.

Nie brakowało również doświadczeń z wodą i kostkami lodu wypełnionymi brokatem na stacji poświęconej pracy naukowej Marii Curie-Skłodowskiej.

* * *

Przedszkole "Żagielek" istnieje od 1954 roku. Jak sama nazwa wskazuje, placówka propaguje morski charakter Szczecina i regionu. Oprócz tego od najmłodszych lat uczy, jak należy dbać o środowisko. W salach na dobre już zagościły pojemniki do segregowania śmieci. Maluchy wiedzą, gdzie jest miejsce zużytych chusteczek higienicznych, papieru oraz co należy zrobić z plastikową butelką i jednorazową reklamówką. Dodatkowo w placówce odbyły się niedawno "Ekowalentynki" - dzieci rozmawiały o czystym powietrzu, segregowaniu śmieci, recyklingu. Ponadto wykonywały kolorowe prace z odpadów. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciach: Obserwując otoczenie przez teleskop, dzieci mogły poczuć się niczym Mikołaj Kopernik. Z kolei na stacji Aleksandra Dobry najmłodsi uczyli się wiosłowania.   

Fot. Ryszard Pakieser

Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej Przedszkolaki poznały wybitnych rodaków z okazji Dnia Nauki Polskiej

Komentarze

Olek
Wszystkie dzieci powinny wcielić się w rolę najwybitniejszego Polaka - Prezesa Jarosława Kaczyńskiego
2020-02-19 13:42:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie