Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Prof. Parczewski będzie prezesem Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS

Data publikacji: 2022-12-08 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-12 15:50
Prof. Parczewski będzie prezesem Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS
Prof. Miłosz Parczewski został wybrany przyszłym prezesem European Aids Clinical Society (EACS). Formalnie nową funkcję obejmie z początkiem roku 2025, ale już od 2023 roku będzie wiceprezesem tej organizacji. Fot. SPWSZ w Szczecinie  

Profesor Miłosz Parczewski, kierujący oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie, został wybrany przyszłym prezesem European Aids Clinical Society (EACS). Formalnie nową funkcję obejmie z początkiem roku 2025, jednak już od 2023 roku będzie wiceprezesem  Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS (EACS).

Prof. jest lekarzem ds. COVID w SPWSZ, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych w Zachodniopomorskiem i prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Od przyszłego roku będzie także wiceprezesem największej klinicznej europejskiej organizacji nonprofit zajmującej się tematyką HIV/AIDS – tak zdecydowali jej członkowie.

– Wybór, którego dokonali naukowcy skupieni w EACS jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, zaszczytem, ale – przede wszystkim – wyjątkową odpowiedzialnością. Dziękuję za zaufanie – mówi prof. Miłosz Parczewski. – Co prawda jeszcze formalnie nie objąłem funkcji, ale już teraz mogę powiedzieć, że zawsze w centrum mojej pracy, także w EACS, będą pacjenci i ich dobro. Wraz ze współpracownikami dołożymy starań, by wciąż pogłębiać swoją wiedzę na temat wirusa i propagować ją w Europie i na świecie. Wiedza i świadomość są tym, co najskuteczniej chroni przed zakażeniem.

Przyszłemu prezesowi pogratulowała dyrektor szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

– Jestem dumna, że w szeregu specjalistów naszej jednostki jest ktoś taki jak prof. Parczewski – wybitny specjalista, pasjonat, naukowiec, ale przede wszystkim świetny, empatyczny lekarz – powiedziała Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ. 

European Aids Clinical Society jest założoną w 1991 roku organizacją non-profit o zasięgu europejskim, której zadaniem jest promowanie wysokiej jakości opieki, badań i edukacji w zakresie HIV/AIDS. Siedzibą EACS jest Bruksela. Od 2025 roku prezesem tej organizacji będzie właśnie prof. Miłosz Parczewski.

Prof. Miłosz Parczewski tytuł profesorski uzyskał w roku 2016 i został wtedy jednym z najmłodszych profesorów medycyny w Polsce. Na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Kieruje w nim oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych. Kieruje też katedrą chorób zakaźnych i nabytych niedoborów immunologicznych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W SPWSZ prof. Parczewski pełni również funkcję naczelnego lekarza ds. COVID. Pracuje z pacjentami, nie tylko w oddziale, ale także w poradniach – chorób zakaźnych i nabytych niedoborów immunologicznych. W EACS, do końca roku 2023, pełni funkcję skarbnika.

 (sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@@Pamiętamy
2022-12-12 14:31:44
Nawet nie wiem czy jest sens odpowiadać komuś, kto używa określenia "zarazki". Pokazujesz tym tylko brak podstawowej wiedzy, a chcesz dyskutować o szczepionkach. Nie masz o tym pojęcia. A parczewski popełnił przestępstwo nakłaniania do ciężkiego przestępstwa i powinien za to stanąć przed sądem. Ale jak widać, za wierną służbę swoim mocodawcą, teraz dostał awans, zamiast gnić w pasiakach, gdzie jego miejsce.
Wojtek
2022-12-10 14:31:14
Brawo Profesor! Zawsze to miło i dumnie czytać o europejskich osiągnięciach szczecińskich naukowców!
@@Pamiętamy
2022-12-10 01:11:41
Przeciw zarazkom - szczepionki. Nie wiem, co przeciw takiej zarazie, jak w komentarzach.
@Pamiętamy
2022-12-09 12:47:11
Ten "człowiek" jest w Szczecinie skończony, nigdy nie zapomnimy jego haniebnych słów i nakłaniania do sanitarnego holokaustu
Bandyta chroniony
2022-12-08 19:37:30
Widzę ze kurierowy cenzor broni "dobrego imienia" tego bandyty w kitlu i cenzuruje wpisy, przypominające o tym ze ten zbrodniarz powinien odpowiedzieć karnie za nakłanianie do popełnienia poważnego przestępstwa. Na wszystko są nagrania, sprawiedliwość bandyty nie minie. Nie można bezkarnie nawoływać do czyjegoś bezprawnego pozbawienia wolności
TZ.
2022-12-08 16:57:28
To ten sam co naganiał do szczepień przeciwko kowid i twierdził, że są one skuteczne i bezpieczne. Kto mu dał tytuł profesora?
Pamietamy
2022-12-08 15:13:03
"WIEDZA i swiadomosc sa tym co najskuteczniej chroni przed zakazeniem". Jakos nie slyszalem alarmu jak rzeka Ukraincow wlewala sie do Polski. Wzrost zachorowan na AIDS i inne choroby zakazne jest juz sluzbom sanitarnym doskonale znany. Dla Polakow niedowierzajacych skutecznosci eliksiru (jak sie okazalo slusznie) proponowal pan godzine polcyjna i zakaz przemieszczania, a tu taka cisza. Gratuluje poprawnosci i wieszcze duza kariere.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA