Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Próbny egzamin z języka polskiego. Pan Tadeusz pokonał ósmoklasistów? [GALERIA]

Data publikacji: 2021-03-17 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-17 23:09
Próbny egzamin z języka polskiego. Pan Tadeusz pokonał ósmoklasistów?
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Uczniowie, którzy przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z języka polskiego musieli zmierzyć się z "Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza oraz wykonać analizę tekstu Józefa Tischnera – fragmentu z książki „Krótki przewodnik po życiu”. Wśród zadań znalazło się także polecenie napisania zaproszenia na otwarcie wystawy fotografii zorganizowanej pod hasłem „Nasze małe i wielkie sukcesy”.

- Spodziewałem się "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, a w arkuszu na pierwszej stronie "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza - mówi Piotr, ósmoklasista z SP nr 54 w Szczecinie i dodaje - Było ciężko, ale pociesza mnie fakt, że egzaminy próbne z reguły są trudniejsze  niż te właściwe. Muszę jeszcze popracować nad interpunkcją. W jednym z zadań trzeba było uzupełnić tekst właśnie o znaki interpunkcyjne.

Próbny egzamin jest dobrowolny, lecz większość szczecińskich szkół przystępuje do niego ze względu na dużą wartość diagnostyczną.

-  To cenne doświadczenie dla młodzieży, rodziców i nas pedagogów, wychodzą bowiem wszystkie braki i niedociągnięcia. - mówi Jadwiga Romankiewicz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im, Konstantego I. Gałczyńskiego w Szczecinie. - Mimo pandemii i nauki zdalnej młodzież jest przygotowana do egzaminów. Zresztą część z uczniów korzystała z bezpośrednich konsultacji z nauczycielami w szkole, w małych 5-osobowych grupach. 

Młodzież dobrze zna instrukcje i procedury zachowania w reżimie sanitarnym, który obowiązuje na egzaminach.

- Do próbnego egzaminu przystąpiło pięćdziesięciu uczniów. Mamy dużą salę gimnastyczną, w której możemy zachować odstęp między ławkami, a uczniowie wiedzą, że muszą mieć maseczkę, własne przybory szkolne, butelkę wody - dopowiada J. Romankiewicz. - Nikt się nie gromadził w dużych grupach, nikt nie przepychał przy dwóch wejściach do szkoły.

W czwartek ósmoklasiści usiądą nad arkuszami egzaminacyjnymi z matematyki, w piątek zmierzą się z wybranym językiem obcym.

(kel)

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

felczer
2021-03-18 13:04:23
Przez te kontakty młodzież może co najwyżej zarazić się pandemiczną głupotą.
A wiec...
2021-03-17 23:07:34
Tzw. "polamania piora czy dlugopisu" - jak to sie kiedys w takich sytuacjach mlodziezy Zyczylo... !/!
@hhh
2021-03-17 16:54:49
Cały czas młodzież spotyka się ze sobą codziennie,bez żadnego dystansu czy maseczki .Czy to w domu,czy to w sklepach czy to na podwórku. Pobyt kilku godzin w Szkole nic nie zmienia
hhh
2021-03-17 15:58:19
Trochę to jednak bez sensu przy tej liczbie zakażeń a wyniki wiadomo, że rewelacyjne nie będą po zdalnym nauczaniu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ