poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Nauka > Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu

Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu [GALERIA]

Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu
Data publikacji: 2018-04-29 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:46
Wywietleń: 2820 325519

W Zespole Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego trwają ostatnie przygotowania do matury. W czwartek (26 kwietnia) odbyła się tam uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Najlepszym wręczono medale i nagrody. Technikum Morskie ukończyło ok. 60 osób.

- Pamiętajcie, że na statku najważniejsza jest praca zespołowa - mówił do przyszłych marynarzy dr inż. st. of. mech. okr. Janusz Fydrych, wiceprzewodniczący Rady Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich.
W imieniu swojej organizacji, współpracującej z ZSM, wręczył dyplom uznania i pamiątkową statuetkę najlepszemu absolwentowi świnoujskiej placówki. Na to wyróżnienie zasłużyła Patrycja Rymarkiewicz, technik nawigator morski. Uzyskała najwyższą średnią ocen: 5,31. Uhonorowano ją także Złotym Medalem Absolwenta.

Dyrektor ZSM Marzena Gańcza dziękowała kończącej naukę młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom. Życzyła absolwentom jak najlepszych wyników na maturze i sukcesów w dalszym życiu. Odczytała też list z gratulacjami i życzeniami od Janusza Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia.

Z kolei młodzież dziękowała nauczycielom i wychowawcom za lata nauki i wsparcie. Na koniec zaprezentowała program artystyczny.


Na uroczystości gościli m.in. Zdzisław Merchelski - wiceprzewodniczący Rady Miasta Świnoujście, Andrzej Staszyński - przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM, dr inż. Piotr Treichel - prodziekan Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie, Kamila Pawłowska z Departamentu Edukacji Morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Agnieszka Stój - wiceprezes Terminalu Promowego Świnoujście.

Oprócz wspomnianego Janusza Fydrycha, w składzie delegacji SSOMM, która przyjechała pożegnać absolwentów, byli też starsi oficerowie mechanicy okrętowi Witold Chodyniecki i Grzegorz Wierzbicki. Ten ostatni zachęcał młodych ludzi do pracy na morzu, podkreślając jej zalety, w tym możliwość odwiedzenia egzotycznych zakątków świata.


W świnoujskim ZSM można zdobyć zawód technika nawigatora morskiego, technika mechanika okrętowego, technika logistyka i technika informatyka, a wkrótce także technika budowy jednostek pływających. Od niedawna organem prowadzącym placówki jest MGMiŻŚ.


Tekst i fot. (ek)

Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu Pożegnanie absolwentów ZSM w Świnoujściu

Komentarze

Mariusz
mila wiadomosc, jednakze trzeba to powiedziec jasno. Polacy staja sie za drodzy na rynku morskim i zastepowani sa tanszymi nacjami. coraz trudniej o dobra prace na morzu. chyba ze wyplenia zlodziejstwo z PZM i firma zacznie zarabiac i dobrze palcic naszym zalogom czego zycze wszystkim pracujacym na morzu. pozdraiwam abiturientow.
2018-04-30 15:52:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie