niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radny obronił mandat. Sprawą zajmie się wojewoda

Radny obronił mandat. Sprawą zajmie się wojewoda

Radny obronił mandat. Sprawą zajmie się wojewoda
Data publikacji: 2018-04-26 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 621 324938

Podczas czwartkowej (26 kwietnia) sesji rady miejskiej w Świnoujściu rajcy mieli wyrazić stanowisko dotyczące mandatu Kamila Janty-Lipińskiego. Ze względu na złamanie zakazu o samorządzie gminnym rajca mógł stracić miejsce w radzie. Zamiast tego podjęto uchwałę, żeby przekazać sprawę do wojewody zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy. Do wojewody wpłynęło zawiadomienie o możliwości naruszenia przez radnego Rady Miasta Świnoujście Kamila Janty-Lipińskiego zakazów wynikających z ustawy o samorządzie gminnym. Radny w styczniu br. został pełnomocnikiem wspólnika spółki prawa cywilnego, która świadczy usługi na rzecz Gminy – Miasto Świnoujście. Tymczasem radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Wojewoda skierował do Rady Miasta Świnoujście pismo z wnioskiem o zbadanie tej sprawy i informację zwrotną o zajętym przez radę stanowisku, a także przesłanie zebranych w toku postępowania wyjaśniającego dokumentów.

Podczas sesji K. Janta-Lipiński przedstawił radnym krótkie oświadczenie, a także opinię prawną wynajętego przez siebie biura prawnego, z której wynika, że nie powinien stracić mandatu. Nie było dyskusji, a tylko głosowanie, w którym o przekazaniu sprawy wojewodzie zadecydowali koledzy z koalicji K. Janta-Lipińskiego; radni opozycyjni z SLD wstrzymali się od głosu.   

BaT   

Fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

Mieszkaniec
Szkoda że boli was prawda jaką wpisałem w poprzednim komentarzu, którego nie dostaliście. redaktor, który to pisał to brak słów abyo nim coś pisać. dobrze że rada tak postąpiła a propo czas SLD dobiega końca w świnoujściu
2018-04-27 00:42:08
Świnoujścianka
A co to Rada Miasta Świnoujście nie była w stanie podjąć stanowiska w przedmiotowej sprawie??? To dopiero Wojewoda ma zająć się sprawą i podjąć decyzję w sprawie ???? To po co mamy tą Radę ????
2018-04-26 20:13:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy