wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Powstanie dzięki eurofunduszom. Szkoła Ćwiczeń w „ekonomie”

Powstanie dzięki eurofunduszom. Szkoła Ćwiczeń w „ekonomie”

Powstanie dzięki eurofunduszom. Szkoła Ćwiczeń w „ekonomie”
Data publikacji: 2020-07-03 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 18:28
Wywietleń: 444 463021

Umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu „Koszalińska Szkoła Ćwiczeń” podpisali w koszalińskim ratuszu: prezydent Piotr Jedliński, rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Tadeusz Bohdal i dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) Stefan Turowski. Projekt wejdzie w życie 1 września br.

To pomysł koszalińskiego samorządu na podniesienie jakości edukacji w mieście i województwie zachodniopomorskim poprzez doskonalenie i rozwijanie warsztatu pracy nauczycieli. 5-letnia Szkoła Ćwiczeń powstanie w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika, czyli w popularnym „ekonomie”. Działalność zostanie w całości pokryta dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wartość dotacji to 1 mln 341 tys. 396 zł.

Projekt jest rozłożony na trzy etapy. Pierwszy potrwa przez cały rok szkolny 2020/2021 i będzie polegał na udziale nauczycieli „ekonoma” w różnego rodzaju formach doskonalenia zawodowego. Dodatkowo baza dydaktyczna zostanie doposażona w pomoce o wartości 760 tys. zł do nauki informatyki, matematyki, języków obcych i przedmiotów przyrodniczych. Drugi etap to wytypowanie przez CEN placówek współpracujących ze Szkołą Ćwiczeń w kwestii zapotrzebowania na podnoszenie kompetencji nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Będzie to co najmniej osiem szkół, w tym minimum dwóch z obszarów wiejskich i jednej szkoły specjalnej. W finalnym etapie Szkoła Ćwiczeń wspólnie z partnerami zapewni nauczycielom udział w warsztatach, konsultacjach, lekcjach pokazowych, superwizjach i kształceniu praktycznym studentów kierunków pedagogicznych.

Warto przypomnieć, że w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej Koszalin otrzymał z tej puli dofinansowanie na 57 projektów edukacyjnych o łącznej wartości blisko 58,4 mln zł. Korzysta z nich wspomniany Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika, w której realizowanych jest 11 projektów o wartości 6,4 mln zł. Umożliwiły one współpracę ze szkołami z innych krajów, organizację staży dla uczniów u pracodawców zagranicznych, wprowadzenie dodatkowej oferty edukacyjnej dla uczniów i doposażenie bazy dydaktycznej szkoły. ©℗

(m)

Fot. UM Koszalin

Komentarze

na koszt zwykłych ludzi
Kolejna kasa przepalona na pierdzenie w ławce. Ale co tam, Unia daje, to trzeba brać. Za moment Polska będzie płatnikiem netto Unii i też będzie zobowiązana wywalać publiczne pieniądze na równie twórcze projekty w innych krajach. Najważniejsze, że wybranym króliczkom przybędzie nieco sadełka. I o to chyba w tym wszystkim chodzi.
2020-07-03 18:08:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie