środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Powstaje nowa szkoła na Warszewie

Powstaje nowa szkoła na Warszewie [GALERIA]

Powstaje nowa szkoła na Warszewie
Data publikacji: 2020-04-05 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06 08:27
Wywietleń: 708 449995

Na szczecińskim Warszewie trwa budowa nowej szkoły. Prawie 60 mln zł przeznaczyło miasto na tę inwestycję. We wrześniu prace mają się zakończyć.

- To jedna z największych inwestycji oświatowych, realizowanych aktualnie w Szczecinie. Prace przy budowie nowej szkoły przy ul. Kredowej są już mocno zaawansowane - poinformował nas Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Nowa szkoła pomieści tysiąc uczniów

Przypomnijmy, że Warszewo to jedna z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Szczecina. Mieszkania i domy kupuje tam wiele rodzin z dziećmi. Rosnącej liczby uczniów nie jest w stanie pomieścić Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Złotowskiej, stąd decyzja o budowie nowej miejskiej placówki.

Powstający szkolny budynek będzie miał trzy piętra i pomieści tysiąc uczniów. Znajdą się w nim 44 sale lekcyjne, świetlica, aula, stołówka, biblioteka z czytelnią, szatnie z indywidualnymi, zamykanymi szafkami dla uczniów. Szkoła posiadać będzie również kompleks sportowy, na który składać się będzie hala sportowa z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej i innych zajęć ruchowych z zapleczem sanitarnym, magazynem sprzętu i zapleczem dla nauczycieli oraz z widownią na 200 osób. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Strefa sportu i rekreacji

Przy szkole zostanie wybudowana strefa sportu i rekreacji. Znajdzie się tam boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, mini piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa i badmintona. Powstanie również plac zabaw, siłownia oraz będą zamontowane stoły do ping-ponga.

Obecnie trwają roboty żelbetowe w budynku hali sportowej. Natomiast w budynku szkoły postępuje murowanie ścianek działowych i prace tynkarskie. Trwa także montaż okien oraz wykonywane są kanały pod kable elektryczne i kanały wentylacyjne. Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem drenażu i wkrótce rozpoczną się roboty przy zewnętrznych instalacjach sanitarnych. Jak informuje Piotr Zieliński koszt inwestycji wynosi ponad 59 mln zł. Prace powinny się zakończyć we wrześniu tego roku. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. ©℗

(el)

Fot. UM Szczecin

Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie Powstaje nowa szkoła na Warszewie

Komentarze

Piko
Najpierw Miasto sprzedaje atrakcyjne grunty deweloperom a po zasiedleniu ludzi jest tak dużo, że później na swój koszt tworzy całą infrastrukturę szkoły,przedszkola,żłobki itp. Rachunek ekonomiczny równa się Big Minus. PS. Biedrona wybuduje się sama nie bójta się- płacąc raz do roku Grosze za podatek od nieruchomości. Super Gospodarka PK!
2020-04-06 05:39:44
bobo
a basen w Dąbiu kiedy?
2020-04-05 17:50:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie