piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > „Police" inwestują w kadry

„Police" inwestują w kadry

„Police" inwestują w kadry
Data publikacji: 2017-02-10 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 2169 213666

Grupa Azoty Police i jej spółka celowa PDH Polska zawarły w piątek 10 lutego kolejne porozumienie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Dotyczy ono kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin. Prowadzony jest on Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT i obecnie trwa na niego nabór studentów.

Kontynuacja tego kierunku studiów ma ścisły związek z prowadzoną przez Grupę Azoty Police oraz PDH Polska SA inwestycją - budową instalacji do produkcji propylenu według najnowszych technologii, która ma ruszyć w 2021 r. - i przygotowaniem dla niej wykwalifikowanej kadry.

Studenci inżynierii procesów wytwarzania olefin mogą liczyć na stypendia fundowane przez PDH Polska SA, praktyki zawodowe, zaś absolwenci na staże lub zatrudnienie.

- Bliskie relacje z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym to nasz żywotny interes, gdyż potrzebujemy kadry o gruntownej wiedzy i praktycznym doświadczeniu - podkreśla prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

Na podstawie zawartego porozumienia PDH Polska SA ma prawo proponować tematy prac inżynierskich i magisterskich dotyczących procesu wytwarzania olefin. Ich tematyka oraz oczekiwany zakres zostaną uzgodnione i zatwierdzone przez Radę Wydziału.

Ponadto Grupa Azoty Police sfinansuje rozbudowę wydziałowego Laboratorium Dynamiki Procesowej i Sterowania.

- Dzięki takiej współpracy nasi studenci zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne, a partner gospodarczy fachową kadrę - dodaje prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin jest 45 miejsc. Rozpoczną się od semestru letniego. Obecnie trwa na nie nabór kandydatów.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

 NZ.od lewej: dr Wojciech Wardacki i prof. Jacek Wróbel.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy