niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Pobożniak zaprasza absolwentów

Pobożniak zaprasza absolwentów

Pobożniak zaprasza absolwentów
Data publikacji: 2016-04-28 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 2267 131436

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie świętuje swoje 70-lecie. Obchody zaplanowano na listopad, ale już dziś komitet organizacyjny zaprasza absolwentów popularnego „Pobożniaka” do udziału w tym wydarzeniu. Zachęca też, by zajrzeć na specjalnie w tym celu utworzone strony internetowe.

Dwójka, zwana też „Pobożniakiem” (od patrona ulicy, przy której się mieści, czyli Henryka Pobożnego), rozpoczęła działalność jako jedna z pierwszych szkół w powojennym Szczecinie – 3 września 1946 r. Doczekała się prawie 15 tysięcy absolwentów. Od lat cieszy się renomą. W corocznym rankingu ogłaszanym przez „Perspektywy” zdobywa tytuł „Złotej Szkoły”, co plasuje ją w gronie najlepszych placówek w Polsce.

– Szkoła stwarza warunki wszechstronnego rozwoju naszym uczniom – mówiła na czwartkowej konferencji prasowej Jolanta Jastrzębska, dyrektor II LO. – Cieszę się, że dziś, w czasach niżu demograficznego, mamy więcej kandydatów niż miejsc – na jedno przypada około dwóch chętnych. Stawiamy na pracę z uczniem zdolnym. Słyniemy z przyjaznej uczniom atmosfery. Odnosimy sukcesy również w sporcie.

Jedną z ofert II LO – od 2010 r. – jest międzynarodowa matura.

– Główne obchody 70-lecia odbędą się 18-19 listopada, w piątek i sobotę, na terenie szkoły i w hotelu Radisson Blu – poinformował Krzysztof Bobala z Komitetu Obchodów 70-lecia II LO w Szczecinie, szef agencji reklamowej Bono i absolwent „Pobożniaka”. – Chcemy, by ich formuła była inna niż poprzednich jubileuszy, przygotowujemy trochę nowych rozwiązań i atrakcji.

Absolwentów czeka m.in. wspólne pamiątkowe zdjęcie na nowym boisku, wykonane za pomocą drona. Chętni będą mogli wziąć udział w wielkim teście z wiedzy ogólnej, a jego rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone na Balu Absolwenta. Organizatorzy obchodów szykują też pamiątkowe pakiety 70-lecia, w których oprócz różnych gadżetów będzie książka wspomnieniowa. Album powstanie m.in. na podstawie wypełnionych przez dawnych uczniów „Pobożniaka” ankiet, które są dostępne na specjalnej stronie internetowej: www.jubileuszlo2.pl, a także na tzw. fanpage’u portalu Facebook (www.facebook.com/absolwenciLO2). Tam można również wysłać zgłoszenie na Bal Absolwenta.

– Na wielki bal zamówiliśmy całe piętro w Radissonie – dodał K. Bobala. – A drugi dzień obchodów chcemy spędzić na sportowo. Planujemy m.in. bieg 70-lecia dookoła naszego placyku przy pomniku Mickiewicza.©℗

Tekst i fot. (ek)

 

 

Pobożniak zaprasza absolwentów

Komentarze

absolwentka
oj, nie raz i nie dwa się tam biegało, a próby pierwszomajowe i "równym" szyku, czego pilnowali Profesorowie Mazur I Dobraczyński bezcenne. Pozdrawiam
2016-04-29 08:30:21
Hm
A jak ktoś chodził tylko kilka lat?
2016-04-29 00:07:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy