piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Pobożniak zaprasza absolwentów

Pobożniak zaprasza absolwentów

Pobożniak zaprasza absolwentów
Data publikacji: 2016-04-28 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Wywietleń: 3504 131436

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie świętuje swoje 70-lecie. Obchody zaplanowano na listopad, ale już dziś komitet organizacyjny zaprasza absolwentów popularnego „Pobożniaka” do udziału w tym wydarzeniu. Zachęca też, by zajrzeć na specjalnie w tym celu utworzone strony internetowe.

Dwójka, zwana też „Pobożniakiem” (od patrona ulicy, przy której się mieści, czyli Henryka Pobożnego), rozpoczęła działalność jako jedna z pierwszych szkół w powojennym Szczecinie – 3 września 1946 r. Doczekała się prawie 15 tysięcy absolwentów. Od lat cieszy się renomą. W corocznym rankingu ogłaszanym przez „Perspektywy” zdobywa tytuł „Złotej Szkoły”, co plasuje ją w gronie najlepszych placówek w Polsce.

– Szkoła stwarza warunki wszechstronnego rozwoju naszym uczniom – mówiła na czwartkowej konferencji prasowej Jolanta Jastrzębska, dyrektor II LO. – Cieszę się, że dziś, w czasach niżu demograficznego, mamy więcej kandydatów niż miejsc – na jedno przypada około dwóch chętnych. Stawiamy na pracę z uczniem zdolnym. Słyniemy z przyjaznej uczniom atmosfery. Odnosimy sukcesy również w sporcie.

Jedną z ofert II LO – od 2010 r. – jest międzynarodowa matura.

– Główne obchody 70-lecia odbędą się 18-19 listopada, w piątek i sobotę, na terenie szkoły i w hotelu Radisson Blu – poinformował Krzysztof Bobala z Komitetu Obchodów 70-lecia II LO w Szczecinie, szef agencji reklamowej Bono i absolwent „Pobożniaka”. – Chcemy, by ich formuła była inna niż poprzednich jubileuszy, przygotowujemy trochę nowych rozwiązań i atrakcji.

Absolwentów czeka m.in. wspólne pamiątkowe zdjęcie na nowym boisku, wykonane za pomocą drona. Chętni będą mogli wziąć udział w wielkim teście z wiedzy ogólnej, a jego rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone na Balu Absolwenta. Organizatorzy obchodów szykują też pamiątkowe pakiety 70-lecia, w których oprócz różnych gadżetów będzie książka wspomnieniowa. Album powstanie m.in. na podstawie wypełnionych przez dawnych uczniów „Pobożniaka” ankiet, które są dostępne na specjalnej stronie internetowej: www.jubileuszlo2.pl, a także na tzw. fanpage’u portalu Facebook (www.facebook.com/absolwenciLO2). Tam można również wysłać zgłoszenie na Bal Absolwenta.

– Na wielki bal zamówiliśmy całe piętro w Radissonie – dodał K. Bobala. – A drugi dzień obchodów chcemy spędzić na sportowo. Planujemy m.in. bieg 70-lecia dookoła naszego placyku przy pomniku Mickiewicza.©℗

Tekst i fot. (ek)

 

 

Pobożniak zaprasza absolwentów

Komentarze

absolwentka
oj, nie raz i nie dwa się tam biegało, a próby pierwszomajowe i "równym" szyku, czego pilnowali Profesorowie Mazur I Dobraczyński bezcenne. Pozdrawiam
2016-04-29 08:30:21
Hm
A jak ktoś chodził tylko kilka lat?
2016-04-29 00:07:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie