Wtorek, 24 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Piotr Sulikowski powołany do NCBR

Data publikacji: 22 listopada 2019 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 01 lipca 2020 r. 17:53
Piotr Sulikowski powołany do NCBR
 

Dr inż. Piotr Sulikowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie został powołany przez ministra nauki na członka Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Sulikowski jest adiunktem na Wydziale Informatyki oraz kierownikiem Szkoły Orłów ZUT dla wybitnie uzdolnionych studentów.

- Powołanie do Rady NCBR Piotra Sulikowskiego to olbrzymi sukces młodego pokolenia naukowego z woj. zachodniopomorskiego. Od teraz dr Sulikowski wraz z innymi członkami Rady będzie podejmował bardzo ważne decyzje o kształtowaniu polityki innowacyjnej kraju. To ogromne wyróżnienie i duma dla całego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – powiedział prof. Krzysztof Pietrusewicz, prorektor ZUT ds. organizacji i rozwoju uczelni.

Sulikowski od kilku lat specjalizuje się w analityce biznesowej i rozwiązaniach e-commerce. Działa w funduszach inwestycyjnych, jest ekspertem biznesowym i naukowo-technologicznym w projektach unijnych oraz rządowych, a także jednym z inicjatorów, mentorów i organizatorów ogólnopolskiego programu mentoringowego TopMinds Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i Top 500 Innovators. Był również prezydenckim ekspertem w obszarze nowych technologii i innowacji w Kancelarii Prezydenta RP.

Rada NCBR jest reprezentacją środowisk naukowych oraz społeczno-gospodarczych i finansowych z całej Polski. Uzupełniają ją przedstawiciele dziesięciu ministerstw. Działa jako ciało doradcze i opiniotwórcze. Wypowiada się m.in. w sprawach proponowanych zadań badawczych i warunków konkursów NCBR.

Z kolei Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to jednostka realizująca zadania z zakresu polityki naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa. Pełni m.in. funkcję Instytucji Pośredniczącej w Programach Operacyjnych Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój i stanowi jedno z największych centrów wspierania innowacyjności w naszym kraju.

(as)

Fot. MNiSW

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA