Pedagogika na Uniwersytecie Szczecińskim została uhonorowana certyfikatem Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Prezydium PKA uznało, że realizowany na tym kierunku proces kształcenia umożliwia studentom osiągniecie założonych efektów uczenia się na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
- Wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, praca pedagogiczna, choć bardzo trudna, jest niewymierna, więc takie miary jakości, jak otrzymane certyfikatu są rzadkością, a co rzadkie – szczególnie cenne - mówi prof. Anna Murawska, dyrektor Instytutu Pedagogiki. - Po drugie, mimo, że nadrzędną misją uniwersytetu jest jedność badań i kształcenia, to w ocenie naszej pracy liczą się przede wszystkim osiągnięcia naukowe. Polska Komisja Akredytacyjna doceniła jakość pracy dydaktycznej. Po trzecie, w Instytucie Pedagogiki kształcimy, między innymi, nauczycieli. Jest takie obiegowe, a bardzo krzywdzące dla nauczycieli, powiedzenie: Kto umie – działa, kto nie umie – uczy, a kto nie umie uczyć – uczy nauczycieli. Akredytacja w Instytucie Pedagogiki pokazała, że nie tylko umiemy, ale jeszcze robimy to znakomicie. Pedagogika na Uniwersytecie Szczecińskim to bardzo dobry wybór.
US prezentuje pedagogikę jako kierunek, którego absolwenci mogą pracować m.in. w domach dziecka, pogotowiach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, aresztach śledczych i zakładach karnych.
(as)
Fot. Ryszard Pakieser