sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Pakiet edukacyjny dla nauczycieli. Polski gen wolności

Pakiet edukacyjny dla nauczycieli. Polski gen wolności

Pakiet edukacyjny dla nauczycieli. Polski gen wolności
Data publikacji: 2020-06-17 06:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 491 453862

Na początku maja podczas warsztatów z nauczycielami swoją premierę miał mieć najnowszy pakiet edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej „Polski gen wolności”. Materiał ten pozwala z nieco innej niż zazwyczaj perspektywy spojrzeć na polską historię okresu rozbiorowego. W związku z pandemią został przeniesiony do Internetu.

​Pakiet stanowi dydaktyczne dopełnienie oraz merytoryczne rozwinięcie treści zawartych w wystawie o tym samym tytule. Jego adresatami są nauczyciele różnych poziomów edukacji, ze wskazaniem na ostatnie klasy szkół podstawowych i szkoły średnie.

Jak deklaruje IPN: "Ufamy, że materiał ten – dzięki swojemu interdyscyplinarnemu charakterowi – pozwoli zgłębić i maksymalnie wykorzystać zawarty w wystawie potencjał, a także nieszablonowo spojrzeć na polską historię okresu rozbiorowego. Dziewiętnaste stulecie wydaje się wciąż pełne tajemnic, niuansów i paradoksów. Zaproponowane ćwiczenia, w intencji ich autorów, pomogą z większym zrozumieniem opowiedzieć o tej skomplikowanej epoce – z całym jej trudem i heroizmem, a także z uwzględnieniem ważnych kwestii społecznych, gospodarczych i – co istotne – kulturowych. Był to wszak okres kluczowy dla kształtowania się polskiej świadomości narodowej, a niejedno z postawionych wówczas pytań do dziś pozostaje aktualne".

Pakiet składa się z pięciu odrębnych bloków ćwiczeń, przygotowanych przez różnych autorów. Części te różnią się od siebie rodzajem wybranych źródeł oraz metod edukacyjnych. Każda z nich zawiera krótkie wprowadzenie oraz własną logikę, jednak ćwiczenia te często wzajemnie się uzupełniają i możliwe jest ich wymienne zastosowanie.

Pakiet można pobrać ze strony www.szczecin.ipn.gov.pl.

(as)

Na zdjęciu: Zaczątkiem materiałów edukacyjnych była wystawa.

Fot. Michał Ruczyński

Komentarze

do Sromotnik
Na co ta polityka, beznadziejność polskiej edukacji to nie jest wina tylko PiS
2020-06-17 11:41:58
SromotnikBezwstydny
Młodzież wyedukowana w czasach kaczyzmu, nie zna podstaw fizyki, chemii bo nie zna matematyki!!!O obrocie kapitału nie wiedzą nic!!! Co im po generałach, którzy młodzież wyprowadzili na rzeż...Kacze ministerki oświaty teraz doją UE i łykają euro jak małpy kit!!!Ich "reformy" rozłożyły szkolnictwo!!!
2020-06-17 10:21:35
Głupoty
A rządzący ciągle te swoje pierdoły powtarzają, Polski gen wolności, Polska wyjątkowość, Polska Chrystusem Narodów. Na co komu ta wiedza. Uczyć o stopach procentowych, odsetkach, rynku walut, akcji itd., uczyć liczyć, myśleć. Nacisk kłaść przede wszystkim na matematykę i logikę. Rosną potem Seby i inne Brajany przekonane o jakiejś swojej wyjątkowości wynikającej z samego bycia Polakiem. A to przecież nic nie znaczy. O
2020-06-17 08:23:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie