poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Nauka > O zmianach i agenturze

O zmianach i agenturze

O zmianach i agenturze
Data publikacji: 2016-04-08 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1553 127310

W piątek (8 kwietnia) o godz. 18 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79, sala nr 171 – I piętro) odbędzie się spotkanie z doktorem Jerzym Targalskim – historykiem, politologiem, działaczem opozycji w PRL, a obecnie prezesem ogólnopolskiego Stowarzyszenia RKW – Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, współautorem głośnej książki „Resortowe dzieci”.

Jerzy Targalski zajmuje się naukowo przemianami ustrojowymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, głównie roli komunistycznych służb specjalnych w tym procesie. Zwraca przy tym uwagę na zbyt silną obecność funkcjonariuszy tychże służb oraz ich tajnych współpracowników w strukturach III RP.  Stąd i temat spotkania, organizowanego przez szczeciński oddział RKW: „Podsumowanie zmian i wojna z rosyjską agenturą”. (ł)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dzieci i Ojcowie
W książce pominięto kilka rozdziałów, np. Marcin Wolski, pupilek komunki - w Radiu leciały jego słuchowiska, wydawnictwa drukowały jego książki, puszczane zresztą we fragmentach w PR3, członek PZPR,nawet w kierownictwie zakładowej organizacji. A teraz? Razem z Targalskim w TV Republika i w Gazecie Polskiej sobie żartują z przeciwników dobrej zmiany. Same żarty niech sobie będą, takie prawo stronniczych gadzinówek pokroju NIE czy GP/GPCodziennie. Ale wspieranie stalinowskich metod czystek ponadpokoleniowych (z wyłączeniem "swoich"), żarty z nazwisk, manipulowanie informacją i wprowadzanie szumu informacyjnego w celu ogłupiania społeczeństwa jest żałosne.
2016-04-08 09:42:08
Dzieci
Wystarczy przeczytać książkę "Resortowe dzieci" i płakać, że tak nas załatwili przy Okrągłym Stole i do dziś musimy patrzeć na twarze, śmiejące się, właśnie dzieci i pociotków wszystkich działaczy tamtego okresu.
2016-04-08 09:21:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie