poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Nauka > O zmianach i agenturze

O zmianach i agenturze

O zmianach i agenturze
Data publikacji: 2016-04-08 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1705 127310

W piątek (8 kwietnia) o godz. 18 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79, sala nr 171 – I piętro) odbędzie się spotkanie z doktorem Jerzym Targalskim – historykiem, politologiem, działaczem opozycji w PRL, a obecnie prezesem ogólnopolskiego Stowarzyszenia RKW – Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, współautorem głośnej książki „Resortowe dzieci”.

Jerzy Targalski zajmuje się naukowo przemianami ustrojowymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, głównie roli komunistycznych służb specjalnych w tym procesie. Zwraca przy tym uwagę na zbyt silną obecność funkcjonariuszy tychże służb oraz ich tajnych współpracowników w strukturach III RP.  Stąd i temat spotkania, organizowanego przez szczeciński oddział RKW: „Podsumowanie zmian i wojna z rosyjską agenturą”. (ł)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dzieci i Ojcowie
W książce pominięto kilka rozdziałów, np. Marcin Wolski, pupilek komunki - w Radiu leciały jego słuchowiska, wydawnictwa drukowały jego książki, puszczane zresztą we fragmentach w PR3, członek PZPR,nawet w kierownictwie zakładowej organizacji. A teraz? Razem z Targalskim w TV Republika i w Gazecie Polskiej sobie żartują z przeciwników dobrej zmiany. Same żarty niech sobie będą, takie prawo stronniczych gadzinówek pokroju NIE czy GP/GPCodziennie. Ale wspieranie stalinowskich metod czystek ponadpokoleniowych (z wyłączeniem "swoich"), żarty z nazwisk, manipulowanie informacją i wprowadzanie szumu informacyjnego w celu ogłupiania społeczeństwa jest żałosne.
2016-04-08 09:42:08
Dzieci
Wystarczy przeczytać książkę "Resortowe dzieci" i płakać, że tak nas załatwili przy Okrągłym Stole i do dziś musimy patrzeć na twarze, śmiejące się, właśnie dzieci i pociotków wszystkich działaczy tamtego okresu.
2016-04-08 09:21:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie