piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Wałęsa zrezygnował z debaty

Wałęsa zrezygnował z debaty

Wałęsa zrezygnował z debaty
Data publikacji: 2016-02-03 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-07 09:34
Wywietleń: 2289 115683

Lech Wałęsa nie zgadza się na proponowane przez IPN warunki debaty ws. zarzucanej mu współpracy z SB, o której zorganizowanie sam poprosił Instytut. IPN uznał, że w tej sytuacji do debaty nie dojdzie.

Jak stwierdził na swym blogu Wałęsa, "IPN upiera się", aby po jego pięciominutowych komentarzach do wypowiedzi uczestników mieli oni po trzy minuty riposty.

- Na to nie może być i nie będzie mojej zgody. Bo znowu ja bym musiał mieć ripostę. O to się rozbijamy. Jeśli będzie zgoda, spotkanie odbędzie się, jeśli nie, to nie. Spotkamy się w sądzie. IPN w moim przypadku niczego w żadnej sprawie nie wyjaśnił, opierał się na komunistycznej dokumentacji i argumentacji. Poprosiłem IPN, aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy, ale z tego, co widać, nie da się - stwierdził Wałęsa. Według niego w sprawie jego rzekomej agenturalnej współpracy IPN "wyjaśnienia wykonał niewłaściwie, nieuczciwie, niedbale", narażając jego i Solidarność na "osłabienie tak wspaniałego zwycięstwa nad komunizmem". (pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 4 lutego 2016 roku.

Komentarze

Ciekawe...,
Hmm... zrezygnowal z Debaty bo pewno nie wie co teraz PO-wiedziec... i szuka "dziury w calym"... ? Ciekawe tez, czy PO-przez ta wizyte w Chile, PO-dpowiedzial, przeszkolil czy naprowadzil tamtejszych Komunistow do tego - by i u Nich nie doszlo do PO-dobnego S-przewrotu...??
2016-02-07 01:05:52
O take...Polske nie walczylem,
Prawda predzej czy pozniej i tak wyjdzie z worka i czas reszte PO-kaze...? A moze jest to dopiero "czubek duzej gory lodowej"...??
2016-02-04 23:33:58
CZERWONY SZCZECIN - TERAZ CZARNĄ TUBĄ BERLINA
Jesteście przedłużonym ramieniem Angeli M. w Polsce. Blokujecie wypowiedzi Inspirujące do myślenia człowieka nie zniewolonego przez propagandę ostatnich ośmiu lat. Otrząśnij się jeden z drugim. Tu jest Polska.
2016-02-04 10:57:05
BIEDNY NIESZCZĘŚNIK
Do dziś musi wykonywać rozkazy. Nie wyszedł szefom atak - to kazali mu się wycofać na z góry zaplanowane pozycję. Niesamowite, że ci "sterownicy" muszą być chyba młodsi od nieszczęśnika Wałęsy. To bidaka de ja-vu chyba się za życia nie skończy. A i po pochówku ścierwem być może zagrywać będą.
2016-02-04 10:08:19
Ryszard
Boi się ze prawda wyjedzie na jaw
2016-02-04 03:24:12
Lolek, Olek, Kaska...,
Panie Walesa, jak wystapiles Pan z Solidarnosci - to daj Jej Pan wreszcie spokoj ! Jest tez takie PO-wiedzenie... ze "kiepskiej tancerce to i majtki w kroku przeszkadzaja"...!!
2016-02-04 00:20:51