piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Wałęsa zrezygnował z debaty

Wałęsa zrezygnował z debaty

Wałęsa zrezygnował z debaty
Data publikacji: 2016-02-03 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-07 09:34
Wywietleń: 2289 115683

Lech Wałęsa nie zgadza się na proponowane przez IPN warunki debaty ws. zarzucanej mu współpracy z SB, o której zorganizowanie sam poprosił Instytut. IPN uznał, że w tej sytuacji do debaty nie dojdzie.

Jak stwierdził na swym blogu Wałęsa, "IPN upiera się", aby po jego pięciominutowych komentarzach do wypowiedzi uczestników mieli oni po trzy minuty riposty.

- Na to nie może być i nie będzie mojej zgody. Bo znowu ja bym musiał mieć ripostę. O to się rozbijamy. Jeśli będzie zgoda, spotkanie odbędzie się, jeśli nie, to nie. Spotkamy się w sądzie. IPN w moim przypadku niczego w żadnej sprawie nie wyjaśnił, opierał się na komunistycznej dokumentacji i argumentacji. Poprosiłem IPN, aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy, ale z tego, co widać, nie da się - stwierdził Wałęsa. Według niego w sprawie jego rzekomej agenturalnej współpracy IPN "wyjaśnienia wykonał niewłaściwie, nieuczciwie, niedbale", narażając jego i Solidarność na "osłabienie tak wspaniałego zwycięstwa nad komunizmem". (pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 4 lutego 2016 roku.

Komentarze

Ciekawe...,
Hmm... zrezygnowal z Debaty bo pewno nie wie co teraz PO-wiedziec... i szuka "dziury w calym"... ? Ciekawe tez, czy PO-przez ta wizyte w Chile, PO-dpowiedzial, przeszkolil czy naprowadzil tamtejszych Komunistow do tego - by i u Nich nie doszlo do PO-dobnego S-przewrotu...??
2016-02-07 01:05:52
O take...Polske nie walczylem,
Prawda predzej czy pozniej i tak wyjdzie z worka i czas reszte PO-kaze...? A moze jest to dopiero "czubek duzej gory lodowej"...??
2016-02-04 23:33:58
CZERWONY SZCZECIN - TERAZ CZARNĄ TUBĄ BERLINA
Jesteście przedłużonym ramieniem Angeli M. w Polsce. Blokujecie wypowiedzi Inspirujące do myślenia człowieka nie zniewolonego przez propagandę ostatnich ośmiu lat. Otrząśnij się jeden z drugim. Tu jest Polska.
2016-02-04 10:57:05
BIEDNY NIESZCZĘŚNIK
Do dziś musi wykonywać rozkazy. Nie wyszedł szefom atak - to kazali mu się wycofać na z góry zaplanowane pozycję. Niesamowite, że ci "sterownicy" muszą być chyba młodsi od nieszczęśnika Wałęsy. To bidaka de ja-vu chyba się za życia nie skończy. A i po pochówku ścierwem być może zagrywać będą.
2016-02-04 10:08:19
Ryszard
Boi się ze prawda wyjedzie na jaw
2016-02-04 03:24:12
Lolek, Olek, Kaska...,
Panie Walesa, jak wystapiles Pan z Solidarnosci - to daj Jej Pan wreszcie spokoj ! Jest tez takie PO-wiedzenie... ze "kiepskiej tancerce to i majtki w kroku przeszkadzaja"...!!
2016-02-04 00:20:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie