niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Nowy rok akademicki

Nowy rok akademicki

Nowy rok akademicki
Data publikacji: 2016-09-29 06:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1280 156793

Przed nami rok akademicki 2016/2017. Każda ze szczecińskich szkół wyższych zainauguruje go w sposób uroczysty - najbardziej widoczna będzie Akademia Morska.

- Uroczystości, tradycyjnie, rozpoczną się już w piątek o godz. 18 na Cmentarzu Centralnym. To tam odbędzie się uroczysty apel pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Złożymy nim hołd ludziom morza, których nieszczęśliwy los związał z nim na zawsze - informuje Weronika Bulicz z AM. - W sobotę o 11 zapraszamy do udziału w uroczystościach u stóp Wałów Chrobrego. Obchody rozpoczną się od złożenia raportu ministrowi oraz przeglądu pododdziałów studenckich. Tę widowiskową część uroczystości zwieńczy immatrykulacja, tj. ślubowanie studentów. Część oficjalna obejmie także przemówienia okolicznościowe oraz wręczenie nagród i odznaczeń.

W sobotę zaczyna także Uniwersytet Szczeciński - o godz. 10 w auli przy ul. Krakowskiej. Zaplanowano m.in. przemówienie rektora oraz wykład prof. Wojciecha Lipońskiego pt. "Brexit a przyszłość Unii Europejskiej". Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny uroczystą inauguracją ma kilka godzin później - o godz. 13 w Wydziale Elektrycznym przy ul. 26 Kwietnia 10. Wykład inauguracyjny to "(E)-przyszłość transportu" prof. Marcina Hołuba.

Pomorski Uniwersytet Medyczny startuje 4 października o godz. 10 - w auli uczelni przy ul. Rybackiej 1. Zaśpiewa chór uczelni, w programie uroczystości przewidziano także wykład prof. Wenecjusza Domagały zatytułowany "Człowiek chory - kłopot czy klejnot?".

Akademia Sztuki rozpoczyna rok akademicki 13 października o godz. 11 w Operze na Zamku. ©℗

(as) 

Na zdjęciu: Tak wyglądała inauguracja Akademii Morskiej w ubiegłym roku.

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

POZNANIKA
ZDOLNYCH STUDENTÓW CENIĄCYCH WYSOKI POZIOM NAUCZANIA ZAPRASZAMY DO POZNANIA.POZNAŃ TO MIASTO SUKCESU I ROZWOJU I FINANSOWEGO I NAUKOWEGO. ZAPRASZAMY AMBITNYCH STUDENTÓW.
2016-09-29 11:19:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy