Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nowa siedziba Wyższej Szkoły Bankowej. Duża zmiana po 13 latach

Data publikacji: 2021-10-29 08:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-29 08:21
Nowa siedziba Wyższej Szkoły Bankowej. Duża zmiana po 13 latach
Wydział Ekonomiczny WSB jest teraz bliżej centrum Szczecina. Fot. WSB  

Wydział Ekonomiczny w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu po 13 latach zmienił siedzibę. Z al. Wojska Polskiego przeniósł się na ulicę Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3, do budynku, który został wyremontowany zgodnie z projektem uczelni. Tam szkoła uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki.

- Praca nad projektem nowej siedziby trwała 10 miesięcy. Jego autorem jest znany architekt – Jacek Lenart, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Architekt jest współtwórcą projektu szczecińskiej filharmonii, a praca nad projektem budynku dla WSB była dla niego kolejnym, ciekawym wyzwaniem - mówi Joanna Baryszyńska z WSB. - W pracy nad projektem bardzo istotny był przyjęty system pracy zespołowej. Spotykaliśmy się zarówno na żywo, jak i online będąc w ciągłym kontakcie z wewnętrznym zespołem projektowym.

W nowej siedzibie przygotowana została baza laboratoryjna dla przedmiotów kierunkowych służących nabywaniu nowych kompetencji. W budynku znajduje się 10 laboratoryjnych sal komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, w tym jedno laboratorium grafiki komputerowej, dwa laboratoria techniczne, sale dydaktyczne multimedialne – z kamerami, nagłośnieniem i monitorami interaktywnymi.

Na pierwszym piętrze znajduje się sala hybrydowa ze sprzętem, który daje możliwość realizacji zajęć wraz ze studentami oraz wykładowcami z innych Wyższych Szkół Bankowych. Na kolejnych poziomach mieszczą się dwie sale streamingowe oraz aula, która pomieści prawie 300 studentów. W planach jest również otwarcie sali kreatywnej. Budynek posiada bibliotekę, bufet, strefy studenta i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele WSB zwracają uwagę na to, że miejsce, do którego się przenieśli, ma tradycje związane z edukację. W XIX wieku działała tu szkoła Friedricha Wilhelma.

Pierwszy rok nauki w szczecińskiej filii Szkoły Bankowej rozpoczęło 955 studentów. Wszystkich studentów jest 3504.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hoho
2021-11-09 14:17:12
Blisko maja na kaszubska do aresztu jak to bankowcy , Nie ma sie czym chwalic , miejsce beznadziejne

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA