Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Noc Biologów po raz jedenasty [GALERIA]

Data publikacji: 14 stycznia 2022 r. 21:54
Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022 r. 22:00
 Noc Biologów po raz jedenasty
Fot. Ryszard PAKIESER  

Już po raz jedenasty Uniwersytet Szczeciński zaprosił uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. W piątek 14 stycznia przed pasjonatami biologii otwarto drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych.

Tym razem przygotowano 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów, laboratoriów o charakterze obserwacyjnym jak i doświadczalnym. Była to okazja m.in. by samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe z bakterii, obejrzeć i przebadać swój włos pod mikroskopem, „własnoręcznie” oznaczyć grupę krwi, posłuchać o "pasażerach na gapę", czyli drobnoustrojach na nieumytych warzywach i owocach. Były wykłady połączone z dyskusją na temat kwestii przywracania wymarłych gatunków, zagrożeń przyrody, dobierania się ludzi w pary, a także o przyczynach genetycznych i epigenetycznych chorób nowotworowych oraz mechanizmach odpowiedzi układu odpornościowego. Uczestnicy wykładów usłyszeli też m.in. skąd się bierze alergia, jak pokonać stres - poznali techniki śmiechoterapeutyczne oraz dowiedzieli się o roli pasożytów zwierząt udomowionych i profilaktyce zakażeń.

Głównym organizatorem wydarzenia był Instytut Biologii Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA