Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Biologia jest fascynująca. Zapisz się na warsztaty

Data publikacji: 2020-01-08 10:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Biologia jest fascynująca. Zapisz się na warsztaty
Ubiegłoroczna Noc Biologów Fot. Ryszard Pakieser  

"Globalne zmiany środowiska" - oto hasło dziewiątej już Nocy Biologów, która rozpocznie się 10 stycznia. Organizuje ją Instytut Biologii z Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Pracownicy i studenci wydziału przygotowali na ten dzień szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych o różnorodnej tematyce związanej m.in. ze światem roślin, immunologią, biochemią, biologią komórki czy genetyką - informuje Karolina Płotnicka - Błach, rzecznik uczelni.

US otworzy przed pasjonatami biologii drzwi laboratoriów i sal wykładowych. Po raz kolejny zostaną przeprowadzone zajęcia z analizy składu ciała (tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie), które każdego roku cieszą się największym zainteresowaniem. Sympatycy Nocy Biologów będą mogli również wyizolować i zobaczyć własne DNA. Prowadzący zajęcia opowiedzą, jak i za pomocą jakich zapachów komunikują się ze sobą zwierzęta czy jakie sztuczki stosują kwiaty, aby zwabić owady. Podpowiedzą również, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach i jakie rośliny zgromadzić w domu, by żyło się nam lepiej.

Inne warsztaty i laboratoria to m.in. "Jak się bawić z psem? Systemy emocjonalne naszych czworonogów", "Kot domowy i przyroda", "Z życia nietoperzy" oraz "Co nam grozi w tropikach?".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, US prosi jednak o wcześniejszą rezerwację telefoniczną - niezbędne numery telefonów znajdują się na stronie internetowej US, usz.edu.pl, w zakładce "Noc Biologów"

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Ubiegłoroczna Noc Biologów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kasia
2020-01-08 14:48:03
noc biologów a wykłady i zajęcia w środku dnia, śmiech

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA