piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Nauczą życia, nauczą pracy

Nauczą życia, nauczą pracy

Nauczą życia, nauczą pracy
Data publikacji: 2016-10-05 21:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1098 157787

Ponad cztery miliony otrzyma szczeciński MOPR na realizację specjalnego programu „Aktywna Integracja w Szczecinie”. Ma on zaktywizować osoby z trudnych środowisk do pracy, nauki i włączenia się w życie społeczne. Jest to najwyższa w regionie dotacja unijna z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 

- Wniosek o realizację programu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej  - podkreśla Maciej Homis z biura informacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Otrzymał największą liczbę punktów oraz najwyższą kwotę dofinansowania w całym województwie zachodniopomorskim.

MOPR na "Aktywną Integrację" otrzyma 4 242 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Wartość całego projektu wyniesie 4 991 tys. zł. Zostanie ona przeznaczona na realizację programu aktywizacji osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

- Celem głównym projektu jest rozwój aktywnej integracji oraz pracy socjalnej wśród 513 podopiecznych MOPR zagrożonych wykluczeniem społecznym z tytułu ubóstwa, niepełnosprawności, trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych lub przebywania w pieczy zastępczej - wyjaśnia Maciej Homis.

Według zestawień MOPR, wsparciem zostaną objęte osoby w wieku 15-64 lat. Podzielono je na cztery grupy: przebywający w pieczy zastępczej (200 uczestników), rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo wychowawczych (69 uczestników), osoby dotknięte ubóstwem (144 uczestników) oraz niepełnosprawni (100 uczestników).

Wszystkie te osoby zostaną objęte indywidualną ścieżką reintegracji. Uczestniczyć będą m. in. w zajęciach  kompensacyjnych, wyjazdach socjoterapeutycznych, specjalistycznych szkoleniach zawodowych, czy w zajęciach Klubu Integracji Społecznej. Będzie również wsparcie asystentów. Efektem tych działań ma stać się zwiększenie kompetencji społecznych u wszystkich uczestników programu. Chodzi o to, aby nabyli oni takie kwalifikacje i kompetencje zawodowe, które doprowadzą ich do podjęcia trwałego zatrudnienia.

Działania programu są spójne z zapisami Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla Gminy Miasto Szczecin na lata 2015-2020.(el)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Świetny program
Żeby tylko znowu nie było tak jak z usługami opiekuńczymi, że jedna firma zgarniała większość, bo jeszcze by przyszły jakieś niezdrowe domysły.
2016-10-06 07:41:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy