Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Najlepsze w Zachodniopomorskiem w olimpiadzie ZUS

Data publikacji: 2021-04-04 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-04 19:18
Najlepsze w Zachodniopomorskiem w olimpiadzie ZUS
Fot. Dariusz Gorajski  

Martyna, Karolina i Julia z Zespołu Szkół im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie były najlepsze w etapie wojewódzkim olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczennice osiągnęły bardzo dobry wynik, bo zdobyły 24 punkty z 25 możliwych.

Teraz trójka dziewcząt będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskiej rywalizacji, gdzie zmierzy się z najlepszymi zespołami z innych województw. Finał olimpiady jest zaplanowany już na 16 kwietnia 2021 roku.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który od 8 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy.

Projekt dzieli się na cztery tematy zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Co Ci się należy, kiedy płacisz składki", "Renty i emerytury”, "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA