poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Most pokoleń

Most pokoleń

Most pokoleń
Data publikacji: 2016-12-06 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1989 182356

Matki i córki, teściowe i synowe, kobiety, które są w ciąży lub urodziły, kobiety na emeryturze - razem, w jednym czasie i miejscu. Fundacja Macierzanka organizuje dla chętnych pań otwarte warsztaty "Karmienie piersią - most międzypokoleniowy".

Zajęcia odbędą się w dwóch edycjach: 12 i 15 grudnia w godz. 9 - 17 w siedzibie Fundacji Macierzanka na Warszewie przy ul. Limby 35. Udział w projekcie jest bezpłatny, szczególnie adresowany do kobiet w wieku emerytalnym.

- Chcemy wspólnie promować karmienie piersią oraz dobrą komunikację w rodzinie. Założenie projektu było takie, żeby panie przychodziły w parze międzypokoleniowej: mama z córką lub teściowa z synową. Na razie bardziej zainteresowane są panie z grupy "baby boom", czyli będące w ciąży lub już po porodzie. Liczymy też na większy udział pań w wieku emerytalnym - mówi Michał Kwaśniewski, koordynator projektu w Fundacji Macierzanka.

Celem fundacji jest działalność na rzecz godzenia życia rodzinnego z życiem zawodowym i osobistym poprzez zapewnianie opieki i warunków rozwoju dla dzieci. Macierzanka wspiera matki, rodziny głównie z małymi dziećmi w różnych aspektach. Tym razem zajęcia odbędą się w kręgu kobiecym. Będzie okazja, żeby porozmawiać o karmieniu piersią dawniej i obecnie, wymienić doświadczenia i nauczyć się takiego komunikowania, które ułatwia współżycie ze sobą na co dzień.

Prelekcje poprowadzą mentorzy, psychoterapeuci i położne - mamy i babcie z bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Temat zasad "Skutecznej komunikacji międzypokoleniowej" przybliży terapeuta Elżbieta Stelmach. O "Karmieniu piersią wczoraj i dziś" opowie położna, doradca laktacyjny Dorota Fryc. Zagadnienie "Rodzina - system naczyń połączonych" podejmie dr Grażyna Kowalczyk, psychoterapeuta.

Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona, każdy warsztat jest przeznaczony dla 10 osób. Zapisy przyjmowane są mailem: fundacjamacierzanka@gmail.com oraz telefonicznie tel. 600 994 210. (el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Czytelniczka,
Piekne zdjecie troskliwej Matki !
2016-12-08 00:57:51
Biala demonstrantka,
No prosze... a czarne demonstrantki, to by "najchetniej" takie maluchy... juz za wczasu PO-usuwaly !!
2016-12-07 03:12:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy