Matki i córki, teściowe i synowe, kobiety, które są w ciąży lub urodziły, kobiety na emeryturze - razem, w jednym czasie i miejscu. Fundacja Macierzanka organizuje dla chętnych pań otwarte warsztaty "Karmienie piersią - most międzypokoleniowy".
Zajęcia odbędą się w dwóch edycjach: 12 i 15 grudnia w godz. 9 - 17 w siedzibie Fundacji Macierzanka na Warszewie przy ul. Limby 35. Udział w projekcie jest bezpłatny, szczególnie adresowany do kobiet w wieku emerytalnym.
- Chcemy wspólnie promować karmienie piersią oraz dobrą komunikację w rodzinie. Założenie projektu było takie, żeby panie przychodziły w parze międzypokoleniowej: mama z córką lub teściowa z synową. Na razie bardziej zainteresowane są panie z grupy "baby boom", czyli będące w ciąży lub już po porodzie. Liczymy też na większy udział pań w wieku emerytalnym - mówi Michał Kwaśniewski, koordynator projektu w Fundacji Macierzanka.
Celem fundacji jest działalność na rzecz godzenia życia rodzinnego z życiem zawodowym i osobistym poprzez zapewnianie opieki i warunków rozwoju dla dzieci. Macierzanka wspiera matki, rodziny głównie z małymi dziećmi w różnych aspektach. Tym razem zajęcia odbędą się w kręgu kobiecym. Będzie okazja, żeby porozmawiać o karmieniu piersią dawniej i obecnie, wymienić doświadczenia i nauczyć się takiego komunikowania, które ułatwia współżycie ze sobą na co dzień.
Prelekcje poprowadzą mentorzy, psychoterapeuci i położne - mamy i babcie z bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Temat zasad "Skutecznej komunikacji międzypokoleniowej" przybliży terapeuta Elżbieta Stelmach. O "Karmieniu piersią wczoraj i dziś" opowie położna, doradca laktacyjny Dorota Fryc. Zagadnienie "Rodzina - system naczyń połączonych" podejmie dr Grażyna Kowalczyk, psychoterapeuta.
Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona, każdy warsztat jest przeznaczony dla 10 osób. Zapisy przyjmowane są mailem: fundacjamacierzanka@gmail.com oraz telefonicznie tel. 600 994 210. (el)
Fot. Ryszard PAKIESER