Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Mniej wypadków na budowie

Data publikacji: 2016-12-03 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Mniej wypadków na budowie
 

Zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie są bardzo ważne. Zdaniem Renaty Kowal-Marcinkowskiej, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, im szybciej młodzi ludzie poznają bezpieczne zasady pracy, tym lepiej dla nich.

W szczecińskiej "budowlance" po raz ósmy odbył się wojewódzki konkurs „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”. W finale uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a następnie praktycznym jej zastosowaniem.

- Tematyka tego konkursu dotyczy zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w kształceniu zawodowym zarówno w technikum zawodowym, jak i w zasadniczej szkole zawodowej - podkreśliła dyrektor Renata Kowal-Marcinkowska. - Konkurs ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach występujących w budownictwie.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 36 uczniów z sześciu techników i sześciu zasadniczych szkół zawodowych ze: Szczecina, Koszalina, Choszczna, Chojny, Stargardu, Wałcza i Szczecinka.

W części pisemnej uczniowie szkół zawodowych i techników musieli odpowiedzieć na pytania testowe. Osoby z największą liczbą punktów przystąpiły do części praktycznej. W niej musieli m.in. skompletować ubranie i dopasować szelki bezpieczeństwa, dobrać odpowiednie środków ochrony osobistej, zależnie od wykonywanej pracy, zademonstrować te działania na manekinie oraz przygotowć ładunek do przenoszenia ręcznego 
lub z wykorzystaniem taczki.

Najlepsi z techników: pierwsze miejsce - Zuzanna Suska ZS7 w Koszalinie, drugie miejsce - Paweł Arendarski z PCKZiU w Wałczu, trzecie miejsce - Anna Bagińska ZST w Szczecinku. Nagrodzeni ze szkół zasadniczych: pierwsze miejsce - Jan Czarnojan PCKZiU w Wałczu, drugie miejsce Łukasz Mruk - ZST w Szczecinku, trzecie miejsce  - Eryk Madera z ZSP w Chojnie.

Organizatorem konkursu od początku jego istnienia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz szczeciński ZSB. Partnerem konkursu 
jest Zachodniopomorski Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

Podczas konkursu odbyły się także pokazy i warsztaty poświęcone środkom ochrony indywidualnej.

Na zdjęciu: Nagrody i wyróżnienia wręczył laureatom Marian Szyszko, okręgowy inspektor pracy

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA