środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Mniej wypadków na budowie

Mniej wypadków na budowie

Mniej wypadków na budowie
Data publikacji: 2016-12-03 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1767 182018

Zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie są bardzo ważne. Zdaniem Renaty Kowal-Marcinkowskiej, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, im szybciej młodzi ludzie poznają bezpieczne zasady pracy, tym lepiej dla nich.

W szczecińskiej "budowlance" po raz ósmy odbył się wojewódzki konkurs „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”. W finale uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a następnie praktycznym jej zastosowaniem.

- Tematyka tego konkursu dotyczy zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w kształceniu zawodowym zarówno w technikum zawodowym, jak i w zasadniczej szkole zawodowej - podkreśliła dyrektor Renata Kowal-Marcinkowska. - Konkurs ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach występujących w budownictwie.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 36 uczniów z sześciu techników i sześciu zasadniczych szkół zawodowych ze: Szczecina, Koszalina, Choszczna, Chojny, Stargardu, Wałcza i Szczecinka.

W części pisemnej uczniowie szkół zawodowych i techników musieli odpowiedzieć na pytania testowe. Osoby z największą liczbą punktów przystąpiły do części praktycznej. W niej musieli m.in. skompletować ubranie i dopasować szelki bezpieczeństwa, dobrać odpowiednie środków ochrony osobistej, zależnie od wykonywanej pracy, zademonstrować te działania na manekinie oraz przygotowć ładunek do przenoszenia ręcznego 
lub z wykorzystaniem taczki.

Najlepsi z techników: pierwsze miejsce - Zuzanna Suska ZS7 w Koszalinie, drugie miejsce - Paweł Arendarski z PCKZiU w Wałczu, trzecie miejsce - Anna Bagińska ZST w Szczecinku. Nagrodzeni ze szkół zasadniczych: pierwsze miejsce - Jan Czarnojan PCKZiU w Wałczu, drugie miejsce Łukasz Mruk - ZST w Szczecinku, trzecie miejsce  - Eryk Madera z ZSP w Chojnie.

Organizatorem konkursu od początku jego istnienia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz szczeciński ZSB. Partnerem konkursu 
jest Zachodniopomorski Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

Podczas konkursu odbyły się także pokazy i warsztaty poświęcone środkom ochrony indywidualnej.

Na zdjęciu: Nagrody i wyróżnienia wręczył laureatom Marian Szyszko, okręgowy inspektor pracy

 

Mniej wypadków na budowie Mniej wypadków na budowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy