sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stypendium nie tylko za oceny

Stypendium nie tylko za oceny [GALERIA]

Stypendium nie tylko za oceny
Data publikacji: 2017-06-22 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Wywietleń: 2067 271866

Trzy studentki oraz czworo doktorantów otrzymało stypendia prezydenta Szczecina dla najlepszych młodych naukowców. Wysokość stypendium dla doktoranta to 3 tys. złotych miesięcznie, dla studenta – od 1 tys do 1.400.

Finansowe wsparcie otrzymały studentki Patrycja Kuracińska i Agata Legawiec z Akademii Sztuki oraz Ewelina Chołodowicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego a także doktoranci: Karol Miądlicki, Paweł Herbin, Paulina Bednarczyk oraz Adrian Augustyniak (wszyscy z ZUT).

- Uważamy, że warto stawiać na osoby takie jak wy, Szczecin jest z was dumny – powiedział Michał Przepiera, zastępca prezydenta.

Prof. Stefan Berczyński, przewodniczący komisji stypendialnej, mówił, że komisja miała niełatwe zadania, ponieważ wniosków przybywa coraz więcej z każdą edycją.

- Dzisiaj w Polsce studia kończy bardzo wiele osób – dodawał. - Natomiast przedsiębiorcy narzekają, że trudno im znaleźć pracowników, bo choć jest wiele osób z wyższym wykształceniem, to nie są to ludzie kreatywni. Są jak przedszkolaki, które trzeba ciągnąć za rękę i którym trzeba pokazywać, co mają robić. Dlatego wyłaniamy najlepszych nie tylko w sensie ocen, ale w sensie kreatywności, aktywności naukowej i innowacyjności. Szczecin będzie innowacyjny, jeśli ci najlepsi pozostaną w Szczecinie.

- Zajmuję się opracowaniem systemu monitorowania pracy żurawia – wyjaśniał Karol Miądlicki, doktorant na kierunku mechanika i budowa maszyn w ZUT. - Strefa wokół żurawia byłaby monitorowana przez kamery. Ponadto operator nie musiałby siedzieć w maszynie, mógłby operować gestami. Tym rozwiązaniem jest już zainteresowana firma Cargotec. Po zdobyciu tytułu doktora zamierzam kontynuować karierę naukową.

Program stypendialny funkcjonuje od października 2010 roku. Do tej pory odbyło się 14 edycji. Stypendia otrzymało łącznie ponad 200 studentów i doktorantów, reprezentujących preferowane dyscypliny naukowe, dziedziny sztuki i kierunki kształcenia. Program jest jednym z elementów projektu Akademicki Szczecin. ©℗

A. Sasinowski

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciach: Oto najlepsi studenci i doktoranci w Szczecinie.

Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie