niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Matura na próbę on-line. Matematyka nie zaskoczyła

Matura na próbę on-line. Matematyka nie zaskoczyła

Matura na próbę on-line. Matematyka nie zaskoczyła
Data publikacji: 2020-04-03 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 16:05
Wywietleń: 573 450054

Funkcja kwadratowa, wyrażenia algebraiczne, działania na potęgach, ułamkach, pierwiastkach, układy równań, geometria i inne zadania znalazły się w arkuszu próbnej matury z matematyki na poziomie podstawowym. W piątek o godz. 9 maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki on-line. Na rozwiązanie 34 zadań: 25 zamkniętych i dziewięciu otwartych mieli 170 minut.

Uczniowie przyznali, że zadania nie były trudne. Odbywającą się od czwartku zdalną próbę matury uczniowie ocenili, jako mało profesjonalną. Podkreślali, że na próbnym egzaminie z języka polskiego opublikowano arkusz maturalny egzaminu sprzed pięciu lat. Wielu uczniów już go znało, gdyż w szkołach przerabiali je wcześniej w ramach przygotowania do matury.

Zdalna próbna matura potrwa do środy, 8 kwietnia. Podobnie jak na właściwej maturze organizowane są egzaminy każdego dnia o godz. 9 i 14 , tak teraz od czwartku zamieszczane są o tych samych porach próbne arkusze na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony rozwiązują zadania w domu w czasie przeznaczonym na ich wykonanie, a rozwiązania przesyłają nauczycielom. Arkusze są w nieedytowalnym formacie PDF, zatem uczniowie przesyłają zadania w pliku w edytorze tekstów, na wydruku lub jako zdjęcia kartek, na których zapisali rozwiązywane zadania.

W piątek oprócz porannego arkusza z matematyki na poziomie podstawowym o godz. 14 na stronach CKE i OKE zamieszczono próbne arkusze na poziomie rozszerzonym z: matematyki, filozofii, języka łacińskiego, historii sztuki i historii muzyki. W poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 9 - języki obce: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, włoski (poziom podstawowy), godz. 14 – języki obce na poziomie rozszerzonym. We wtorek 7 kwietnia, godz. 9 - biologia, wos, godz. 14 – geografia informatyka (poziomy rozszerzone). W środę, 8 kwietnia, godz. 9 chemia (poziom rozszerzony) i języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy), godz. 14 – historia i języki mniejszości (poziom rozszerzony). Zasady oceniania na stronie CKE zostaną zamieszczone 15 kwietnia. Jak podkreśla CKE próbne egzaminy są dobrowolne i nauczyciele nie powinni wystawiać za nie ocen cząstkowych.©℗

(el)

Fot. Elżbieta Kubera

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie