Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Laureaci trzech konkursów nagrodzeni

Data publikacji: 2021-02-02 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-02 21:42
Laureaci trzech konkursów nagrodzeni
W Kuratorium Oświaty w Szczecinie wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Zachodniopomorskie porty na fotografii”. Fot. ZMPSiŚ  

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście 24 lutego ub. roku podpisał porozumienie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie dotyczące popularyzacji wiedzy o gospodarce morskiej wśród dzieci i młodzieży. Okazją były obchody 70-lecia polskiej administracji w obu portach. Przeprowadzono trzy konkursy: plastyczny, fotograficzny oraz historyczny. W Kuratorium Oświaty w Szczecinie laureatom konkursu fotograficznego „Zachodniopomorskie porty na fotografii” wręczono niedawno nagrody.  

– Wszystkie konkursy spotkały się z dużym odzewem, czego wyrazem były licznie zgłoszone prace – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – Te były bardzo ciekawe, na wysokim poziomie wykonania i prezentowanych treści. Na uwagę zasługuje fakt, że pandemiczne okoliczności stanowiły dodatkowe wyzwanie dla wszystkich osób zaangażowanych w przedsięwzięcie. Stąd Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA szczególnie dziękuje nauczycielom oraz uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie i udział w konkursach. Być może wśród ich laureatów są osoby, które swoją zawodową przyszłość zwiążą z branżą morską i portem.

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny skierowany był do uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Polegał na wykonaniu zdjęć portów znajdujących się w województwie zachodniopomorskim. Jego laureatami zostali: Marcin Grab z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Promyk Szkoły jak Dom im. Ignacego Jana Paderewskiego z  oddziałami dwujęzycznymi  w Szczecinie, Zofia Gocłowska ze Szkoły Podstawowej nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie, Natalia Wielgołaska z SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu, Wiktoria Majzel z SP nr 69 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Szczecinie, Szymon Rubanowicz z SP nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, Karolina Czuba z SP nr 9 im. Jana Pawła II w  Świnoujściu, Zuzanna Burzec ze Szczecin International School w Szczecinie, Julia Olechnowicz z XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, Anna Ivanova z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Nela Zygmunt z SP nr 9 im. Jana Pawła II w  Świnoujściu, Denis Bonaszewski z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, Kacper Maciejewski z SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu, Przemysław Maryniak z SP nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie, Nicol Rychlińska z Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.

Konkurs plastyczny

„Zachodniopomorskie porty oczami dziecka” to z kolei konkurs plastyczny, który był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Laureatami zostali: Martyna Rajczuk z Przedszkola Publicznego nr 9 w Szczecinie, Antonina Grabowiec z PP „Promyk Słońca” w Dziwnowie, Zofia Polecka z PP „Promyk Słońca” w Dziwnowie, Aurelia Mazurek z PP „Promyk Słońca” w Dziwnowie, Małgorzata Gawron z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie, Lena Kaźmierczak z PP nr 64 w Szczecinie, Weronika Bilik z PP nr 65 w Szczecinie, Bartosz Jaworski z PP „Leśna Kraina” w Człopie, Stanisław Lewandowski z PP „Promyk Słońca” w Dziwnowie, Kacper Chalcarz z PP „Promyk Słońca” w Dziwnowie, Antonina Wiewióra z Oddziału Przedszkolnego w SP im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie, Nina Klimczak z Niepublicznego Artystycznego Przedszkola „Kraina Fantazji” w Nowogardzie.

Konkurs historyczny

„70 lat polskiej administracji w portach w Szczecinie i Świnoujściu – prezentacja zachodniopomorskich Portów” to najbardziej wymagający konkurs. Przeznaczony był dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych. Należało wykonać prezentację w PowerPoint ukazującą historię zespołu portów Szczecin-Świnoujście. Laureaci tego konkursu to: Sebastian Kasprzycki z SP nr 56 im. kpt. ż. w. Konstantego Maciejewicza w  Szczecinie, Bartosz Żukowski z SP nr 2 w Gryfinie, Kamila Kłosin z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, Szymon Gutowski z Publicznej SP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, Maciej Matusiak z SP nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu, Dominika Bzymek z SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu, Jakub Chudzik ze Sportowej SP w Centrum Mistrzowska Sportowego w  Szczecinie, Anastazja Godlewska ze Sportowej SP w Centrum Mistrzowska Sportowego w  Szczecinie, Robert Żelazowski ze Społecznej SP im. Noblistów Polskich w Szczecinie, Julian Bujak z SP nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA