poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Nauka > Zachodniopomorskie porty oczami dziecka. Porozumienie o współpracy z kuratorium

Zachodniopomorskie porty oczami dziecka. Porozumienie o współpracy z kuratorium

Zachodniopomorskie porty oczami dziecka. Porozumienie o współpracy z kuratorium
Data publikacji: 2020-02-24 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-24 14:47
Wywietleń: 593 444385

Konkursy dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także lekcje tematyczne będą organizowane w placówkach województwa zachodniopomorskiego. Kuratorium oświaty podpisało w poniedziałek w tej sprawie porozumienie z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

W tym roku obchodzimy 70. rocznicę polskiej administracji w portach Szczecina i  Świnoujścia. Z tej okazji będą podejmowane specjalne działania edukacyjne, służące popularyzacji wiedzy z zakresu gospodarki morskiej. W siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza podpisała w tej sprawie porozumienie z prezesem Zarządu ZMPSiŚ SA  Krzysztofem Urbasiem i wiceprezesem ds. Infrastruktury Kazimierzem Drzazgą.

Porozumienie zainicjowało współpracę w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych, skierowanych do uczniów z zachodniopomorskich szkół dla popularyzowania wiedzy z zakresu gospodarki morskiej. Jego celem jest również upowszechnianie edukacji regionalnej, w tym wiedzy na temat działalności i znaczenia w regionie portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Wraz z podpisaniem porozumienia zainaugurowany został konkurs plastyczny dla przedszkolaków  „Zachodniopomorskie porty oczami dziecka”. Zadaniem jego uczestników jest wykonanie pracy plastycznej związanej z działalnością i znaczeniem w regionie portów w Szczecinie i Świnoujściu. Dzieci wykonają prace po przeprowadzonych wcześniej zajęciach, przybliżających działalność i znaczenie portów. Termin nadsyłania prac do kuratorium do dnia 10 kwietnia br.

W najbliższym czasie planowane są kolejne przedsięwzięcia dla dzieci i młodzieży, m. in. konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz konkurs na prezentację związaną z portami dla uczniów szkół podstawowych. Dla zainteresowanych placówek organizowane będą również specjalne lekcje „Odrzańska Droga Wodna”, które prowadzić będą pracownicy ZMPSiŚ. Szczegóły dotyczące konkursów na www.kuratorium.szczecin.pl.©℗

(el)

Fot. Kuratorium Oświaty

Na zdjęciu: Kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, prezes Zarządu ZMPSiŚ SA Krzysztof Urbaś i wiceprezes ds. Infrastruktury Kazimierz Drzazga podpisali porozumienie na działania edukacyjne

Zachodniopomorskie porty oczami dziecka. Porozumienie o współpracy z kuratorium Zachodniopomorskie porty oczami dziecka. Porozumienie o współpracy z kuratorium

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie