Środa, 22 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Kto jest na liście przyjętych

Data publikacji: 06 lipca 2018 r. 20:11
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:47
Kto jest na liście przyjętych
 

Szczecińskie licea i technika wywiesiły w piątek (6 lipca) listy osób zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym. Kilka tysięcy osób ubiega się o miejsce w wymarzonej szkole, około jednej trzeciej z nich to uczniowie z innych miejscowości.

Choć niektórzy kandydaci i ich rodzice obawiali się, że listy mogą nie zawisnąć z powodu przepisów RODO, to jednak w piątek punktualnie w południe w szkołach wywieszono trzy rodzaje list: z nazwiskami osób zakwalifikowanych do szkoły pierwszego wyboru, listy zakwalifikowanych do innej szkoły oraz listy osób niezakwalifikowanych nigdzie.

- Do danych klas obowiązują progi punktowe, które wyznaczają wymagają liczbę punktów kandydata. Osoby z listy osób niezakwalifikowanych nigdzie być może źle wybrały profil klasy - mówi Marcin Żurek, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. - Zwykle jest to problem uczniów zamiejscowych, którzy kandydują w miejscu swojego zamieszkania oraz tylko do jednej, konkretnej szkoły w Szczecinie, mówiąc, że albo na przykład dostaną się do klasy medycznej w V LO albo do żadnej.

Kandydaci do liceów i techników Szczecina mogli w postępowaniu rekrutacyjnym wskazać dowolną liczbę klas w trzech wybranych przez siebie szkołach, wpisanych do wniosku według ich osobistych priorytetów. II LO to jedna z bardziej obleganych szkół, gdzie kandydują uczniowie także z innych gmin.

- Około jednej trzeciej naszych uczniów pochodzi spoza Szczecina, czyli podobnie jak w całym mieście. Są to zarówno osoby mieszkające w gminach ościennych Szczecina, jak również z miejscowości bardziej odległych z terenu województwa: Kołobrzeg, Świnoujście, Wolin, Myślibórz, czy wręcz spoza województwa - dodaje Marcin Żurek.

Każdy, kto znalazł się na liście do wymarzonej szkoły, powinien teraz obowiązkowo potwierdzić chęć nauki w tej szkole i zanieść do niej oryginały dokumentów. Przyjęci do innej szkoły, powinni potwierdzić w niej wolę kształcenia i przenieść tam swoje papiery oraz uzupełnić wymagane. Ostateczne wyniki naboru zostaną ogłoszone 11 lipca.

Rekrutacja uzupełniająca dla osób, które się nigdzie nie dostały rozpocznie się 12 lipca. Informacje o wolnych miejscach w poszczególnych placówkach dostępne będą na stronie internetowej tegorocznego naboru (nabor.pcss.pl). Na złożenie dokumentów kandydaci będą mieli czas do 16 lipca. Ostateczne listy przyjętych zostaną podane 10 sierpnia.©℗

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Wywieszenie list kandydatów w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariusz
2018-07-07 16:36:03
pieknie uczesana nastolatka - chodzi o dziewczynke z warkoczem. moja corka dostala sie do zaplanowanego LO, zycze wszystkim by sie dostali do wymarzonych szkol srednich. patrzac obiektynie obecny uklad trzymania w niepewnosci mlodziezy i ich rodzicow nie jest dobrym rozwiazaniem. niepotrzebne nerwy i stres byl widoczny w kazdej rodzinie od konca roku szkolengo do wczoraj, tj piatku. pozdrawiam gimnazjalistow i ich rodzicow.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA