poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Nauka > Kosmiczne spotkanie w Technoparku

Kosmiczne spotkanie w Technoparku

Kosmiczne spotkanie w Technoparku
Data publikacji: 2020-01-18 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 735 438542

Jak wysłać rakietę poza atmosferę? W jaki sposób aż tysiąc osób mogłoby żyć na Marsie w bazie stworzonej przez Polaków? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci drugiego spotkania z cyklu „We Need More Space in Szczecin”, które odbędzie się w sobotę (18 stycznia) w Technoparku Pomerania w Szczecinie. Początek o godz. 17.

„Twardowsky” to nazwa bazy marsjańskiej dla tysiąca osób, zaprojektowanej przez zespół z Wrocławia, który zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Mars Colony Prize w Pasadenie. Podczas spotkania jej współtwórca, Krzysztof Ratajczak, opowie o wyzwaniach, przed jakimi stawali realizujący projekt, oraz o tym, w jaki sposób baza mogłaby działać na Marsie.

Na spotkaniu będzie mowa też o tym, jak się buduje rakiety kosmiczne i co się z nimi dzieje w warunkach mikrograwitacji. Powie o tym, a także o pracy przy budowie rakiety Perun konstruktor rakiet kosmicznych w firmie SpaceForest i zapalony modelarz – Kacper Zieliński. 

 „We Need More Space in Szczecin” odbędzie się w sobotę (18 stycznia) o godz. 17 w budynku F2 Technoparku Pomerania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę, która jest dostępna tutaj

(ip)

Fot. We Need More Space

Kosmiczne spotkanie w Technoparku Kosmiczne spotkanie w Technoparku

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie