Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

"Kopernik" w Mierzynie

Data publikacji: 03 czerwca 2018 r. 21:35
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:47
"Kopernik" w Mierzynie
 

Dwadzieścia mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Jednym z etapów jest podszczeciński Mierzyn, gdzie 4 i 5 czerwca Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej.

Dzieci samodzielnie eksperymentując, mogą dostrzec inną twarz nauki. Zamiast zwykłych lekcji biologii, chemii, fizyki czy informatyki - pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem. Taką właśnie możliwość daje „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik.

Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Taka wystawa to atrakcja nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. Wszyscy chętni mogą ją zwiedzać bezpłatnie.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ToT

Fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA